בגלל צניעות: משגיחות בבחינה גורשו מביה"ס

שלוש צעירות חילוניות שהגיעו להשגיח בבחינות המיצ"ב בביתר עילית הצטיידו בחצאיות ארוכות. למרות זאת, הן סולקו מהמקום בטענה שצבע בגדיהן אינם הולמים וכן משום שהן רווקות כפי שפורסם הבוקר במעריב. משרד החינוך: "לבושן לא הלם את אופי המקום"

למרות החצאיות, לא מספיק צנועות. אילוסטרצ (חדשות 2)

מה יותר צנוע מחצאית ארוכה כדי להשגיח על נבחנים דתיים? מתברר שגם המצב המשפחתי מהווה בעיה כשזה מגיע לביה"ס בביתר עילית, כפי שפורסם הבוקר בעיתון "מעריב".

שלוש משגיחות, ששובצו אתמול לבחינת המיצ"ב במתמטיקה בבית ספר יסודי בעיר החרדית ביתר עילית, לא הורשו להיכנס לכיתות בטענה שאינן לבושות באופן צנוע דיו. משרד החינוך גיבה את המוסד ואישר להנהלה באופן חריג שמורות בית הספר ישגיחו על התלמידים במבחן החיצוני.

נועם לבון וקרן לויתן בנות ה-23 שירתו בצבא כקצינות חינוך, והגיעו כמדי שבוע להשגיח על נבחנים. כשנודע להן שעליהן לנסוע לבית ספר חרדי לילדות בביתר עילית, הן החליטו כי מתוך כבוד לאופי האוכלוסייה במקום לא ילבשו את בגדיהן הרגילים, אלא יעטו שמלה ארוכה שתכסה את רגליהן וחולצה ארוכה שתכסה את ידיהן.

אלא שעבור הנהלת בית הספר זה לא הספיק. מבחינת בית הספר, כניסת המשגיחות לכיתות חייבת להיות מלווה בצניעות רבה יותר, כמו גרביים עד מעל הברך ובגדים פחות צבעוניים. אבל יותר מהכל הפריעה להנהלה העובדה שהשתיים רווקות בנות 23.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "המשגיחות הגיעו למוסד החינוכי בלבוש שאינו הולם את אופי המוסד. הנושא טופל על ידי הרשות הארצית למדידה והערכה, והבחינה התקיימה כסדרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת