בחינת בגרות בעזרת האייפון

בעידן הדיגיטלי, גם בחינת הבגרות המאיימת מכל והמתקרבת במהירות - הבחינה במתמטיקה - נראית קצת פחות מאיימת. כמה כלים חדשים מנצלים את האייפונים והאייפדים לעזור בלימודים המלחיצים לקראת הבחינות. בגרויות - גירסת דור האייפון

תלמידי תיכון מגן יבנה מגיעים לשיעור פרטי לקראת הבגרות המאיימת במתמטיקה בלי הספרים. כל עוד יש להם על האייפד או על האייפון את האפליקציה שפיתח המורה שלהם, רק בן 18 - הם מסודרים.

שרון בריזינוב פיתח אפליקציה ללימוד מתמטיקה. "במקום לפתוח ספר ולעבור בדיוק לעמוד המתאים ולחפש את המשפטים, הכל מרוכז במקום אחד וזה פשוט נשלף מהכיס", הוא מסביר. באפליקציה שפיתח שרון משתמשים כבר עשרות אלפי תלמידים בארץ ובעולם, היא עולה דולר אחד וכוללת את כל החומר בגיאומטריה לקראת הבגרות.

יובל שלומוביץ, תלמידת כיתה י', אומרת כי "בשכבה שלי הרבה משתמשים באפליקציה כי לכולנו יש אייפונים. אז לא מזיק שיש את האפליקציה והיא מאוד עוזרת, היא מאוד תורמת".

בימינו יותר ויותר תלמידים מתחילים ללמוד לבגרות דרך המחשב. איטל מלומד פיתח אתר שלם של קורסים ושיעורי מתמטיקה מצולמים, כל אחד יכול להתחיל מאפס ולהתקדם בקצב שלו. לטענתו, בכמה מאות שקלים אפשר להגיע מוכנים לגמרי למבחן. 

"יש את הנוחות של האינטרנט שלא צריך לצאת מהבית", אומר מלומד. "יש את הנוחות של גם תלמיד שמתבייש לשאול שאלות. הוא יכול בעצם לחזור פעם אחר פעם, אם הוא צריך, על הסרטונים".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת