גננת לפעוט: "תראה את אמא בקבר"

"את לא צריכה גלידה, את צריכה דיאטה" ו"תלך לראות את אמא שלך בקבר" - אלו הדברים שאמרו גננות וסייעות לפעוטות בני 3 בגן בדרום הארץ. האמירות הלא נאותות נקלטו במכשיר הקלטה שהטמינה אם לילד בגן בתיקו, לאחר שחשדה ביחס של הצוות החינוכי. מנהל הגן: גידלנו דורות של ילדים לשביעות רצונם של ההורים

אם לפעוט בן שלוש מגן בדרום הארץ לא אהבה את האופן האגרסיבי, כלשונה, שבו טיפלה הגננת בבנה. היא מספרת כי העירה על כך לסייעת, אך כמה ימים מאוחר יותר ראתה שהדבר חוזר על עצמו ולכן החליטה לשלוח בנה לגן עם מכשיר הקלטה בתיקו. כשהאזינה להקלטות, כך מתארת האם, היא הזדעזעה מהיחס של צוות הגן לילדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באחת השיחות נשמעת הסייעת משוחחת עם ילדה בת שלוש בזמן הארוחה. הילדה ביקשה מהגננת גלידה אך זו השיבה לה: "את לא צריכה גלידה עם השומנים שלך. את צריכה דיאטה, לא גלידה".

בחלק אחר של ההקלטה נשמעות שתי סייעות משוחחות אחת עם השנייה. "אני אגיד לך את האמת למה לא שמתי אותם ביחד", אומרת הסייעת לעמיתתה, "שאם הוא ירביץ - לפחות שירביץ לה". בהמשך השיחה מודה הסייעת באוזני חברתה כי היא אינה משתלטת על הילדים בגן: "אני אגיד לך את האמת - לא משתלטת. זה שנותנים לך קבוצה כזאת גדולה - לא משתלטים".

מבחינת ההורים שהאזינו להקלטות השפל ביחס של צוות הגן לילדים נרשם לאחר שאחת המטפלות התבקשה לקחת ילד לביתו. בתגובה לבקשה אמרה המטפלת לפעוט: "תלך לראות את אמא שלך בקבר".

האם הטמינה מכשיר הקלטה בתיק. ארכיון (רויטרס)


"השיח בין הסייעות בינן לבין עצמן ובינן ובין הילדים מאוד לא מקובל עלינו", אמרה האם בשיחה עם חדשות 2 Online. "אם לא מתאים להן לעבוד עם ילדים, שלא יעבדו בעבודה הזו. סגנון הדיבור שלהן הוא סגנון דיבור שלא ראוי לצוות חינוכי שמופקד על ילדים", חיותה דעתה. "בהקלטות שומעים ילד שבוכה במשך עשר דקות ואף אחד לא ניגש אליו".

האם מספרת כי בסוף השבוע חששה לשלוח את ילדה לגן. "אני מפחדת מהיחס של הצוות. אין לנו מצלמות בגן ואני לא באמת יכולה לדעת מה קורה שם. הבטיחו לנו שיהיה שינוי אבל אנחנו ההורים לא יודעים מה בפועל קורה בגן אחרי שהשער שלו נסגר".

"לא יודעים מה קורה ששער הגן נסגר". ארכיו (חדשות 2)


מנהל הגן: "מסע הכפשה של שתי אימהות"

מנהל הגן מצידו הגיב ואמר כי מדובר במסע הכפשה שיטתי שמנהלות שתי אימהות. "אני מנהל את הגנים מעל 25 שנה לשביעות רצונם של כל ההורים. גידלנו פה דורות שלמים של מאות ואלפי ילדים, והכל לקורת רוחם של ההורים. מדובר בשתי אימהות שעוברות ממעון למעון וזורעות בהם הרס".

הוא מתאר כי הילד שלטענת ההורים טופל באופן אגרסיבי הינו ילד שמכה את חבריו לגן. "המטפלת תפסה לו היד כדי למנוע ממנו להכות ילד אחר ובדיוק ההורה נכנס. בהקלטה שומעים שהמטפלת אומרת דברים לא יפים על האם. האם הזו נהגה באלימות כלפי אותה מטפלת. שמעתי את כל הקטעים בהקלטות. מדובר ברכילות של המטפלות בינן ובין עצמן. הן לא מדברות על הילדים. עידכנו את המפקחת של הגן על האירועים. בינתיים המטפלת שעליה התלוננו נמצאת בביתה".