כך משתכרים בני הנוער בל"ג בעומר

צעירים רבים ברחבי הארץ שחגגו אמש במדורות החג לא הסתפקו במדורה ותפוחי אדמה צלויים. בתיעוד המלא שלפניכם, נראים בני נוער רבים שהביאו עימם לאירוע החברתי גם משקאות חריפים, וחלקם אף טענו כי הוריהם מודעים לכך שהם שותים - זאת חרף האירועים האלימים הקשים לאחרונה, חלקם בהשפעת אלכוהול

הנוער לא לומד: למרות אירועי האלימות הקשים שאירעו בשבועות האחרונים, שחלקם התרחשו תחת השפעתו המזיקה של האלכוהול, חגגו אמש בני נוער בכל רחבי הארץ את ל"ג בעומר סביב המדורות - כשהם שתויים לחלוטין.

"אנחנו לא משתכרים רק בל"ג בעומר", ציינה אחת הנערות, והוסיפה: "כשמשעמם לנו, אז אנחנו קונים אלכוהול ושותים. כל ארבע בנות על בקבוק". מתברר שתהליך הקנייה מתבצע באופן בו אחד הנערים רוכש עבור חבריו את המשקאות החריפים ומביא אותם עמו לאירוע החברתי.

"חלק מאיתנו החל לשתות בכיתה ו'"

בתיעוד שלפניכם נראים בני נוער במודיעין, שהתמקמו בפינות מבודדות בעיר והתחרו בינם לבין עצמם מי יצטייד ביותר אלכוהול. "לדעתי, אחוז השיכורים בגילאים 15-18 מגיע לשמונים אחוז", ציין אחד הנערים. "חלק מאיתנו התחיל לשתות  אלכוהול כבר בכיתה ו'".

חלקם אף טענו כי הוריהם מודעים לכך שהם שותים משקאות חריפים במדורות החג. בראשון לציון נאלצו שוטרים לרוקן בקבוקי אלכוהול שנמצאו ברשותם של הנערים והנערות, ו"סיירות הורים" שוטטו בעיר, תוך ניסיון לפקח על בני הנוער השתויים.

גם במקומות אחרים בארץ לא היה צריך להתאמץ כדי למצוא בני נוער שיכורים. הדיווחים המזעזעים על דיווחים לא ריגוש את בני הנוער. רובם שותים מגיל צעיר ומשוכנעים שהם יודעים מתי לעצור, ואומרים ש"להם זה לא יקרה".

בהכנת הכתבה השתתפו עמליה דואק ונטלי צפתי

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת