פרסום ראשון: עובדי קבלן מועסקים בדירת עיני

ההסתדרות נאבקת בתופעת עובדי הקבלן, אפילו השביתו את המשק בשל כך, אבל דווקא בהנהלה לא ממש מקפידים בנושא הזה: הסכם שנחתן לפני 3 שנים בין ההסתדרות לחברת כוח אדם קובע - דירה בת"א שמשמשת את היו"ר עיני מנוקה ע"י עובדות קבלן

הסנדלר הולך יחף? בדירה שמשמשת את יו"ר ההסתדרות עופר עיני, מועסקות עובדות ניקיון דרך חברת כוח אדם. העובדות מועסקות בדירה שבבעלות ההסתדרות, בהתאם להסכם שנחתם לפני שלוש שנים בין ההסתדרות לבין חברת הקבלן.

בין סעיפי ההסכם שעליהם הוסכם בחוזה בעת מעמד החתימה: שירותי הניקיון יכללו בין היתר טאטוא ושטיפת הרצפות, ניקוי וחיטוי שירותים, ניקוי מטבח, ניקוי חלונות ותריסים לפי הצורך, והכול לשביעות רצונה המלא של ההסתדרות. כמו כן, בחוזה נקבע גם היקף המשרה: פעמיים בשבוע למשך 3 שעות כל פעם. עוד סוכם על תנאי ההעסקה ועל הזכויות המשפטיות של העובדות.

היועץ המשפטי של ההסתדרות דאז קבע כי מלבד הבעיה התדמיתית שיש בהסכם, קשה יהיה לפקח על החברה ולוודא שאינה פוגעת בזכויות העובדים. בהסתדרות טוענים כי "אין דרך אחרת להעסיק אשת ניקיון שעובדת בהיקף משרה נמוך כל כך, בהעסקה ישירה. דרך חברת כוח אדם ניתן יהיה לוודא שהיא מקבלת את הזכויות שלה". מהדברים הללו משתמע כי חברת קבלן עדיפה לעובדות הניקיון.

במטה של עופר עיני מדגישים בתגובה: "הוא לא היה מעורב בהסכם, לא ידע על חוות הדעת המשפטית, מדובר בניסיון לפגוע בעיני פוליטית, הוא פוטר מההסתדרות ופעיל במטה של איתן כבל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת