"מאהל הפראיירים" מברכים: "ממשלת אחדות תביא מהפכה"

לצד הביקורת הרבה, יש גם מברכים על החלטת נתניהו ומופז להקים ממשלת אחדות. מקימי "מאהל הפראיירים" הודיעו כי הם תומכים בהסכם החדש שצפוי להביא לחקיקת חוק חדש בנושא הגיוס לצה"ל, על בסיס שיוויון בנטל וגיוס לכולם. "נעקוב אחר ההתחייבויות בציפייה לתוצאות אמיתיות וחד משמעיות", אמרו מובילי המאבק

יש מי שמברכים על הסכם ממשלת האחדות שנחתם לפנות בוקר בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ובין ח"כ שאול מופז גם מחוץ למפלגות קדימה והליכוד: חברי תנועת ״המחנה המשותף״ שהקימו את ״מחנה הפראיירים״ מברכים את ראש הממשלה ואת ח״כ מופז על הקמת ממשלת האחדות על בסיס חוק שוויון בנטל ושינוי שיטת הממשל.

כחלק מההסכם, הממשלה המורחבת צפויה לתקן את "חוק טל" עד סוף יולי, באופן שיתבסס על עקרון של שיוויון בנטל, ויחייב את כל האזרחים לתרום את חלקם לצה"ל.

״אנו שמחים שראש הממשלה היה קשוב ללחץ הציבורי שהפעלנו ויעמוד בהתחייבותו להוביל לשירות לכולם", אמרו הבוקר עידן מילר ובועז נול, מנהיגי המחנה המשותף. "מופז הבין את ההזדמנות ההיסטורית ונענה לה. אנחנו לא מבינים בפוליטיקה, אותנו מעניינות תוצאות".

למרות הנכונות מצד נתניהו ומופז למצוא פיתרון לסוגיית השירות לצה"ל, במחנה הפראיירים נוקטים משנה זהירות ומבטיחים לעקוב אחר מימוש ההסכם. "אם בתוך שלושה חודשים יחוקק חוק שירות לכולם ותשונה שיטת הממשל - זו מהפכה. אנחנו נעקוב אחר ההתחייבויות בציפייה לתוצאות אמיתיות וחד משמעיות על פי התחייבותו של ראש הממשלה״, הוסיפו מובילי המאבק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת