"אשת חיל לובשת מה שמתחשק לה"

ההפגנה למען זכותן של נשים להתלבש כרצונן, מבלי שיוטרדו מינית - או בשמו הקצר יותר "מצעד השרמוטות", הגיע לירושלים. עשרות נשים וגברים צעדו ברחובות מרכז העיר כשהם נושאים שלטים על זכויות נשים וחופש בחירה. "זכותי ללבוש מה שבא לי בלי שיטרידו אותי". צפו

קשה לומר אם קבוצת האנשים בלבוש החושפני שצעדה היום במרכז ירושלים השיגה את המטרות שלשמן הגיעה, אבל איש מבין האנשים שחלפו לידה לא יכול היה להישאר אדיש אליה. אחרי שצעדו בתל אביב, הגיע "מצעד השרמוטות" גם לעיר הבירה, כדי להפגין בעד חופש הבחירה של נשים להתלבש כרצונן, וזכותן להופיע בפומבי כרצונן מבלי שיוטרדו מינית.

בין הצועדים, תושבות העיר, שהגיעו לצעוד במחשופים נדיבים ובלבוש פרובוקטיבי, כדי להעביר את המסר. הצועדים הניפו שלטים שעליהם נכתב: "אשת חיל לובשת מה שמתחשק לה", וצעקו: "לא, זה לא".

 

"מטרת ההפגנה היא לגרום לגברים להבין שהם לא יכולים להטריד אותי אם אני הולכת חשוף ברחוב. אני לא מעוניינת להרגיש לא בטוחה כשאני יוצאת מהבית בערב", אמרה לחדשות 2 מור לוי בת 22, תושבת העיר. "הדתיים לא מעניינים אותי, אני גם גרה פה, הם לא היחידים בעיר הזאת. אי אפשר לומר שזאת עיר קדושה, ואסור להפגין על דברים כאלה'".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת