ניצולי השואה מודים לנערת הבת מצווה שתרמה את כספה: "מתנה מרגשת שקשה לקלוט"

עשרות ניצולי שואה יצאו בימים האחרונים לטיול. לצערנו, בישראל, זהו לא עניין של מה בכך. מה שאיפשר את יציאתם של הניצולים לטיול הוא תרומתה של נועה ווינצוויג בת ה-12, שהחליטה לממן את הטיול ממתנות הבת מצווה שלה, ופגשה היום את הניצולים. את הדמעות היה קשה לעצור

אתמול סיפרנו לכם את סיפורה של נועה ווינצוויג, נערת "בת מצווש" רגילה שמאוהבת בג'סטין ביבר ומבלה את רוב זמנה בפייסבוק. נועה החליטה שאת 50,000 השקלים שקיבלה במתנה לבת המצווה שלה - היא תורמת לניצולי שואה.

היום נפגשו ווינצוויג ובני משפחתה, שעלו לארץ מקנדה, עם ניצולי השואה שלהם מימנה הילדה טיול של שלושה ימים. המפגש המרגש התקיים ברמת רחל, וכל הנוכחים התקשו לעצור את הדמעות. "היא עשתה מלבה", אמרה שולמית טייץ, ניצולת שואה. "היא נתנה לנו מתנה שקשה לקלוט".

גם נועה עצמה התרגשה מאד. "הייתה לי אפשרות לשמור את הכסף לעצמי, ואמרתי שאני רוצה לתרום אותו. אני לא צריכה את הכסף, למה לא לתרום אותו למי שצריך", היא אומרת.

גם הנשיא שמעון פרס התרגש מהיוזמה המבורכת, ולא נשאר אדיש. "תראו את נועה, עם שלם צריך לפעמים ללמוד מהילדים שלו. במעשה זה נתת שיעור יוצא מן הכלל של אהבה ואצילות, ומדינת ישראל צריכה ללמוד ממך. אני כל כך גאה בך", סיכם הנשיא.

בסוף היום הלא שגרתי הזה, יחזרו ניצולי השואה למציאות חייהם הלא פשוטה. למרות המצווה הגדולה, הם מצטערים שלא הם שמזמינים את הדור הצעיר ליום כיף מחוץ לבית - אלא להיפך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת