ללמוד בישראל – להרגיש בארה"ב

מאה אלף שקלים לשנה. לתלמיד. זה שכר הלימוד במוסד החינוכי הכי יקר בארץ. יותר מכל אוניברסיטה. במבט ראשון הוא נראה כמו אתר נופש עם כרי דשא רחבים ובריכת שחייה אבל הוא בית ספר תיכון ויסודי שבו הלימודים נערכים באנגלית, בתחושה שחו"ל זה ממש כאן. המקום שהוא הכי רחוק מחינוך חינם

אין מה לעשות, הורים יקרים, הדרישות עולות. נכון, גיליתם אחריות והוצאתם לילדים דרכונים זרים, אבל מה עם החינוך? השכלה מזרח תיכונית לא תביא אותם רחוק כשיגיעו לציוויליזציה אמיתית. הילדים חייבים גב של מעצמת-על.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היופי הוא שלא חייבים לשלוח את הילדים כבר מחר בבוקר לאמריקה. אמריקה באה אלינו, ליתר דיוק לאבן יהודה. 100 אלף שקלים בשנה וגם הילד שלכם ייראה כמו שגריר באו"ם. "זה בית ספר עם הזדמנויות שלא הייתי משיג אם הייתי בבית ספר ישראלי", הסביר בן מסיקה הלומד בבית הספר האמריקני באבן יהודה. "אני נכנס פה בדלת, אבל אני רואה בה דלת לעוד 500 דלתות".

20 תלמידים לכל היותר בכל כיתה (חדשות 2)

600 תלמידים יש בבית הספר האמריקני הבינלאומי, מגיל שלוש ועד גיל 18. מרביתם ילדי הדיפלומטים שמשרתים בישראל והממשלות שלהם משלמות את שכר הלימוד. כמעט 40% מהילדים אמריקנים, 20% ישראלים ועליהם ההורים משלמים מכיסם. 20 תלמידים גג בכל כיתה, ובדרך כלל הרבה פחות.

אבל אם יש חיסרון בבית ספר כזה, הוא קשור לפן החברתי: "חברים מתחלפים לך פה הרבה", הסבירה לירן יעקבי, ישראלית המלמדת במוסד החינוכי היוקרתי. "זה ילדי דיפלומטים, הם באים לשנתיים או שלוש. אחד הדברים שיש בבית ספר שכונתי זה שכולם הולכים לבית ספר, גדלים ביחד, אחים". אז בגיל 18 הבוגרים ייצאו מאבן יהודה בלי חבר'ה. לא נורא. אנחנו נישאר כאן. פעם בשנתיים רקטות מעזה, בחירות וסכין בגב בתור לקופה. הנערים הללו ימשיכו הלאה. זה כל הרעיון.