הושחתו שלטי פרסומת במגזר הערבי: "רוצים להפוך אותנו לאירן"

בשנים האחרונות החלו נשות המגזר הערבי בישראל להתלבש בצורה הנחשבת יותר "מערבית", אבל קבוצות של קיצונים איסלאמיים משליטות פחד בערים הערביות. באום אל-פחם הושחתו שלטי פרסומת עם תמונות של דוגמניות, ובעלי החנויות חוששים: "יש כאן סוג של טליבאניזציה, זה מפחיד"

שלט הפרסומת שהושחת באום אל-פאחם (חדשות 2)

הקצנה דתית והדרת נשים - עכשיו גם במגזר הערבי. קיצונים איסלאמיים תושבי אום אל-פחם החליטו לפני כיומיים להביע את מחאתם נגד סגנון הלבוש המערבי המתפשט במגזר, ריססו בספריי והשחירו את פניהן של דוגמניות שפרסמו חנויות הלבשה וביגוד בעיר.

באום אל-פחם יש מי שאומר כי מדובר בניסיון השתלטות של התנועה האיסלאמית. "יש כאן סוג של טליבאניזציה, זה מפחיד", אומרים כמה מבעלי חנויות הבגדים בעיר. "זה לא שאנחנו מוכרים בגדים חשופים. אבל מכאן ועד לפגוע בפרסומות שלנו ישנו מרחק גדול".

גם חלק מתושבי העיר שחזו בהשחרת הפרסומות חוששים מהתגברות התופעות הקיצוניות. "חלק מהאנשים רוצים שהנשים כאן יתלבשו כמו אירן", הם מזהירים. "אנחנו לא מוכנים לזה - כל איש וכל אישה יכולים להתלבש בדרך שמתאימה לו. הם לא יוכלו להכריח נשים ללבוש חיג'אב".

כעת דורשים בעלי החנויות באום אל-פאחם להציב מצלמות אבטחה בסמוך לחנויות, מחשש שמא אותם גורמים קיצוניים ינסו לפגוע לא רק בשלטי הפרסומת - אלא גם ברכושם או בגופם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת