קלטת הילדים החדשה - כי לילדי הקיבוצים מגיע יותר

כל הורה מכיר את בעיית קלטות הווידאו לילדים. בדרך כלל הן מוצפות פרסומות ותוכן שיווקי, התכנים הם במשקל נוצה והשפה לא פעם עלובה וקלוקלת. בקיבוץ משמר העמק החליטו שלילדים שלהם מגיע יותר, שהם יכולים לעשות את זה טוב יותר. האם הם הצליחו?

בקלטת הילדים הזאת אין סלבס, לא מודחים מערוץ הילדים, לא זמרי עבר ואפילו לא היו אודישנים. אין גם פרסומות סמויות או גלויות, שום "תוכן שיווקי". אנשי קיבוץ משמר העמק החליטו שהם יכולים לעשות קלטת ילדים משלהם, שתייצג את חיי הקיבוץ ותתעלה מעל הקלטות הקיימות בשוק.

כשמיכלי פורת יצאה לחופשת לידה, מול מדף הוידאו לילדים היא שאלה את עצמה האם היא יכולה להציע לילדים משהו יותר טוב מהקיים בשוק? היא חיפשה משהו שקיים אצלה בבית, משהו שיראה לילדים את החיים בקיבוץ, משהו שהם מכירים.

"פנינו לכל הקיבוץ בקריאה שאנו מזמינים את כל מי שמעוניין לכתוב שיר. לא הגבלנו למשהו מסוים, רק אמרנו שזה יכול להיום עם ניחוח מקומי, של קיבוץ משמר העמק", אומרת מיכלי. הרעיון שלה סחף את כל הקיבוץ. מאות ילדים, הוריהם וסביהם לקחו חלק בהפקת הקלטת.

הם כתבו על דברים שקרובים אליהם ואין בשום קלטת ילדים. "זה בהחלט שווה ערך, אם היינו מביאים מופע גדול מתל אביב לא בטוח שזה היה שווה יותר", אומרת יעל מס, מזכירת הקיבוץ. בחופש הגדול יחלקו לכל אחד עותק מהדיסק. מעניין מה הילדים, בסוף, ירצו לראות בבית.