"הלימודים נמשכו בזמן הטקס"

בזמן שנערך טקס לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה באוניברסיטת חיפה, 7 קבוצות סטודנטים לפסיכולוגיה לא קיבלו אישור לצאת לטקס והמשיכו ללמוד כרגיל. "איפה החינוך?" זעמה אחת הסטודנטיות. האוניברסיטה בתגובה: "הנחינו לשחרר את הסטודנטים, אם כך הדברים - נטפל בעניין בחומרה"

הטקס התנהל והשיעור נמשך. אילוסטרציה (AP)

זעם בקרב סטודנטים רבים באוניברסיטת חיפה אחרי שבחוג לפסיכולוגיה המשיכו ללמוד כרגיל בזמן טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה, ולסטודנטים לא ניתנה הרשות להשתתף בטקס. במהלך הימים האחרונים פרסמו בהנהלת האוניברסיטה את מקום הטקס, המועד ואף הזמינו ניצול שואה שמספר את סיפורו המזעזע.

בהנהלה הורו למרצים כי חובה לשחרר את התלמידים מהלימודים בזמן הטקס, ואסור לקיים לימודים בכלל באותו זמן. למרות זאת, בחוג לפסיכולוגיה המשיכו לפחות שבע קבוצות בלימודים כרגיל. מדובר בתלמידים שמבצעים הכשרה מעשית, "פרקטיקום", במסגרת לימודי שדה. התלמידים סיפרו כי כבר לפני מספר ימים ביקשו מהמרצים שלא ללמוד בזמן הטקס כדי לכבד את המעמד ולהשתתף בו - אך בקשתם נדחתה.

אחת הסטודנטיות שזעמה על המקרה, סיפרה לחדשות 2 באינטרנט כי: "אני מתביישת בקורס ובחוג לפסיכולוגיה. אני מתביישת בנו. אנחנו אמורים לחוש כבוד ליום הזה, לטקס הזה, אבל בקורס ובחוג החליטו שלוח השנה לא ממש חשוב להם, גם לא חוקי האוניברסיטה, ושהם יכולים לעשות מה שהם רוצים, מתי שהם רוצים, לכן קיימו פגישות הדרכה בשעת הטקס". עוד הוסיפה הסטודנטית: "אני כועסת שלא חשבו לרגע מה המסר שמעבירים פה. איפה החינוך, הערכים ואהבת האדם?"

דוברת אגודת הסטודנטים אירית שגב בן-חמו, מסרה בתגובה: "צורם לשמוע על פגיעה כה בוטה בקדושת היום והטקס, אנחנו מקווים שהנהלת האוניברסיטה תדאג למניעת הישנות מקרים חריגים אלו בעתיד".

מהנהלת אוניברסיטת חיפה נמסר בתגובה: "איננו מכירים את המקרה. ההנהלה אסרה על קיום לימודים במהלך הטקס, ופרסמה זאת. לכל היותר מדובר בהחלטה שגויה ואומללה של מרצה. נבדוק את הנושא ואם כך הדברים - הם יטופלו בחומרה".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת