מאות גולשים פנו בבקשה לסייע לניצולת השואה

ניצולת השואה רות קריגר ריגשה מאות אלפי ישראלים, כשסיפרה אמש על מצבה הכלכלי העגום ועל חלומה הקטן והצנוע - לאכול גלידה. מאות גולשי חדשות 2 באינטרנט פנו בבקשה לסייע לה ולשמח אישה שעברה את זוועות השואה וכעת צריכה להתמודד עם הקצבה הזעומה

בעקבות שידור כתבתו של חיים ריבלין אמש במהדורה המרכזית, בה נראתה ניצולת השואה רות קריגר שסיפרה על מצבה הכלכלי הקשה, פנו מאות גולשי חדשות 2 באינטרנט בבקשה לסייע לרות ולתרום לה.

קריגר, ניצולת שואה בת 84, סיפרה על הקשיים להתמודד עם התקציב החודשי המועט, על מחירי התרופות שגוזלים חלק ניכר ממעט כספה ועל חולות קטנים וצנועים. "למה אני צריכה לחיות ב-2,500 שקל. למה?" שאלה בעצב. "הרבה פעמים אני הולכת לעיר ורואה ילדים אוכלים גלידה, כל כך הייתי רוצה גלידה, ללקק ארטיק".

"מדהים מה שהאנשים האלה עברו ואיזה יחס הם מקבלים, אני מוכן לקנות עבורה מפעל גלידה", כתב אחד מגולשי חדשות 2 בפייסבוק. "מצמרר, פשוט כואב הלב. בושה ענקית למדינה ולהתייחסות שלה כלפי ניצולי השואה", כתבה גולשת נוספת.

"זה רק מראה כמה הדברים שלנו יש כל יום הם מובנים מאליו, לאחרים זה יכול להיות חלום או מתנה בשבילם", כתבה אחת הגולשות הנרגשות. "עצוב וכואב הלב. כמה שאני רוצה לצאת ולשמח אותה. מאיפה היא?", תהתה גולשת אחרת.

אך רות איננה יחידה,במשרד האוצר ציינו שתקציב הטיפול בניצולי השואה גדל והוא עומד היום על כ-3 מיליארד שקלים שניתנים לכ-90 אלף ניצולי שואה. ועדיין, יש עוד עשרות אלפים שאינם מקבלים דבר. לפי שעה הכנסת לא מחוקקת חוק להסדרת מעמדם של יתר הניצולים, שנאלצים לחזר על פתחי קרנות וארגונים על מנת לקבל מעט סיוע.

המעוניינים לסייע בתרומה לרות קריגר מוזמנים לשלוח הודעת טקסט למתנדבת המסייעת לה למספר: Moran.keter@gmail.com
לפניות בנושא מיצוי זכויות לקשישים וניצולי שואה אפשר לפנות ל"כן לזקן" - 1-800-300-339

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת