2 נק' זכות לסטודנטים מילואימניקים

סטודנטים המשרתים במילואים עשויים לזכות בהטבה מצד המוסד האקדמי בו הם לומדים. המועצה להשכלה גבוהה אישרה להחשיב שירות מילואים כפעילות חברתית ולזכות את הסטודנטים ב-2 נקודות זכות. חלק מהמוסדות אמרו כי בכוונתם ליישם את ההחלטה כבר בשנת הלימודים הבאה

בשורות טובות לסטודנטים המשרתים במילואים: המוסדות להשכלה גבוהה הורשו להעניק שתי נקודות זכות לסטודנטים המשרתים במילואים, כפי שדווח לראשונה במהדורה המרכזית של חדשות 2. לפני יומיים אישרה המועצה להשכלה גבוהה את ההטבה, וחלק מהמוסדות כבר הודיעו שיאמצו אותה החל משנת הלימודים הקרובה.

ההקלה, שתחול ברוב האוניברסיטאות והמכללות בארץ, אמורה הייתה להיכנס לתוקף בחודש יוני 2011, בעת כינוס המועצה להשכלה גבוהה, אך ביצוע ההחלטה עוכב. מי שהצליחו בזמנו לקדם את התקנה בצורה משמעותית יחד עם המועצה להשכלה גבוהה, היו ח"כ אבי דיכטר ויו"ר התאחדות הסטודנטים איציק שמולי.

שר החינוך גדעון סער, העומד בראש המועצה להשכלה גבוהה, אמר בישיבה בה התקבלה ההחלטה כי להחלטה יש: "אמירה ערכית, המכירה בחשיבות השירות בצה"ל", לדבריו.

עם זאת, להחלטה ישנם גם מתנגדים. "אנו חושבים שזו הטבה מופלגת מדי, והיא מהווה זילות ברמה האקדמית הנדרשת של הסטודנטים", כך אמרו במכון ויצמן בעת אישור התקנה בשנה שעברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת