צפו: תקרת בית הספר קרסה - שעות אחרי שהתלמידים עזבו

מגמת המוסיקה של "מוזות" ערכה אתמול חזרות אחרונות לקראת מופע התרמה למוסד. זמן קצר אחרי שתלמידיה סיימו ועזבו את המקום, גרמו עבודות השיפוצים באולם האירועים "לורנס" הסמוך ביפו להתמוטטות המבנה העתיק. רק במזל לא שהה שם איש ולא נגרמו פגיעות בנפש. התלמידים: "זה לא כמו סתם מבנה. נהרס הבית"

במבט חטוף על גל ההריסות שנותר ביפו קשה להבחין כי רק עד אתמול פעל שם "מוזות" - בית ספר לאמנויות. המוסד פעל במבנה עתיק הממוקם סמוך מאוד לאולם האירועים הנודע "לורנס" - שבמסגרת עבודות השיפוץ הנערכות בו, נפגע חלק מהבניין בשוגג. זה היה הגורם שהוביל להתמוטטות שרק במזל רב הסתיימה בלא נפגעים.

בזמן הקריסה, היה בית הספר ריק מאדם. אלא שהמוסד, שמושבת כעת מפעילות, מהווה הזדמנות אחרונה לתלמידים שנפלטו משאר המסגרות. עד אתמול הם למדו כאן לבגרויות ברמה של חמש יחידות באמנות.

התמונות הקשות מהזירה לא מותירות מקום לספק: שעות ספורות אחרי שתלמידי מגמת המוזיקה עזבו את המקום בתום חזרה לקראת אירוע התרמה לבית הספר שנקבע להיערך בסוף החודש, נפלה התקרה וקברה כל מה שהיה באותה השעה תחתיה. אפשר רק לדמיין מה עלולה הייתה להיות התוצאה הטראגית של הקריסה, בדמות אסון בסגנון זה שפקד את אולמי ורסאי.

לא ברור לאן ישובו התלמידים בסוף חופשת הפסח

כעת, ישמש הכסף שייתרם לבית הספר למען שיפוץ המבנה שבו הוא פועל והכשרתו מחדש ללימודים. התלמידים קיבלו את ההרס שנגרם בתחושות קשות: "זה כמו שייהרס עכשיו הבית", סיפרו אחדים מהם. "זה לא כמו סתם מבנה. נהרס הבית".

ליטל וסרמן, אחת ממנהלות "מוזות", עסוקה כעת באיתור פתרונות שיאפשרו את המשך הפעילות בעתיד הקרוב. "אנחנו מחפשים מקום כבר ליום ראשון", הוא הסבירה. "אין לנו פתרון ואנחנו נעזרים בעירייה, אבל אין מקום ללמוד. יש לנו דאגה גדולה, אנחנו לא יודעות מה עומד לקרות". לפי שעה, עדיין לא ברור לאן ישובו התלמידים בתום חופשת הפסח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת