במוצ"ש: הפגנה בת"א נגד העלייה מחירי הדלק

מחאת הדלק מגיעה לכיכר: בתל אביב תיערך במוצאי שבת הפגנה נגד עליית מחירי הדלק, שיחצה לראשונה את רף ה-8 שקלים. מארגני המחאה: "כל פעם מכים אותנו בגזרה חדשה, המצב לא השתנה מאז מצרים, מכים אותנו ב-10 מכות. המחאה היא עדיין בלב של כולנו"

מפגינים נגד עליית המחירים. ארכיון (רויטרס)

עליית מחירי הדלק במוצאי שבת מאיימת להביא לפרוץ גל מחאות נוסף: במוצאי שבת תתקיים בתל אביב הפגנה נגד הקפיצה הנוספת במחירים, והמארגנים מאיימים: "זאת ההפגנה שתפתח את גל מחאות הקיץ הקרוב".

אתמול הוחלט באופן רשמי כי מחיר ליטר בנזין יעלה בלילה שבין שבת לראשון ב-20 אגורות, ויחצה לראשונה את רף ה-8 שקלים. עבור חלק נכבד מהנהגים מדובר בבשורה קשה במיוחד - והם לא מתכוונים לשתוק. במוצאי שבת הם יקחו חלק בהפגנת מחאה שתצא בשעה 19:30 מכיכר רבין לכיוון בית אריאלה.

מארגן מחאת הדלק, זאב גרואר, אמר הבוקר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "קראנו להפגנה - 'יציאה מעבדות לחירות, עבדים היינו אבל לא עוד'. העלייה של מחיר הדלק והחשמל, כל פעם מכים אותנו בגזרה חדשה, המצב לא השתנה מאז מצרים, מכים אותנו ב-10 מכות".

גל המחאות מתחדש? ארכיון (רויטרס)

"הפכנו לכספומט של האוצר"

"זה חצה את הקו האדום", מדגיש גרואר. "אנו כבר נמצאים בקו השחור. הממשלה הזאת הגזימה מכל היבט, כמה אפשר לענות את האזרחים? הפכנו לכספומט של האוצר. כשהוא צריך להשלים תקציבים למשרדים הוא גובה מהציבור".

לדברי מארגן המחאה: "הגענו לאיזשהו סף, למלא מכל דלק זה כמעט 500 שקל וזה לא סביר, וזה לא בגלל מחיר הנפט בעולם, זורים לנו מלח בעיניים, המחיר של חבית נפט כיום נמוך מהמחיר ב-2008".

גרואר קורא לכל אזרחי המדינה לקחת חלק במחאה המתגבשת: "מה שהיה בקיץ עזר ופתח את העיניים לכל חברי הכנסת. בסוף הם הטעו אותנו ולא נתנו כלום, פשוט הרגיעו את הציבור ומוססו את המחאה, אבל המחאה היא עדיין בלב של כולנו. האזרחים יביעו את המחאה ברחובות וגם בעוד שנה בקלפיות".

מתחילת השנה התייקר הדלק ב-71 אג'

"ההפגנה שאנחנו מתכננים מחר תתחיל את אירועי הקיץ. יש כרגע עוד תכנון של מספר צעדים נוספים במחאה על מחירי הדלק, ואנחנו נחשוף אותם בימים הקרובים", מסביר גרואר.

מחיר הדלק יתייקר בלילה שבין שבת לראשון ב-20 אגורות לליטר, ויעמוד על שיא היסטורי נוסף של 8.15 שקלים לליטר בנזין בשירות מלא. בשירות עצמי יעמוד התעריף על 7.94 שקל לליטר. מתחילת השנה התייקר מחיר הבנזין ב-71 אגורות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת