"יותר קייטנות וביטול ימי שישי"

החופש הגדול הוא אמנם תקופה חיובית עבור הילדים, אך ההורים שנאלצים למצוא סידור לילדיהם במשך חודשיים נתקלים בקשיים רבים. פרסום לוח החופשות לשנה הבאה ובו מספר גדול אף יותר של ימי חופשה במהלך השנה, מוביל את ארגוני ההורים למצוא חלופות אותן הם מקווים שיאמץ שר החינוך החדש

מקווים שהשר החדש יאמץ המלצותיהם. ארכיון

בעקבות סערת הגדלת מספר ימי החופשה לתלמידים החל מהשנה הבאה, ארגון "הורים עובדים לשינוי" שמוביל את המחאה בשנים האחרונות כבר מגבש רשימת פתרונות חלופיים. את ההצעות הם מתכוונים להגיש לשר החינוך החדש ומקווים שמי שימונה לתפקיד יעזור להם במצוקתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנושא הראשון שעומד על הפרק של ארגון ההורים הוא החופש הגדול. הצעתם החלופית היא חופשת אביב ארוכה שתפצל את החופש הגדול לחופשת אביב וחופשת קיץ, דבר שיקל על הורים שצריכים למצוא פתרון לילדים במשך חודשיים שלמים.

פתרון נוסף לבעיית החופש הגדול הוא הרחבת פרויקט הקייטנות של שר החינוך לשעבר שי פירון. הפרויקט צפוי לפעול השנה רק בכתות א ו-ב במקום עד כתה ד ובארגון ההורים מציעים להרחיבו לא רק לכתות גבוהות יותר, אלא אף להחילו גם על גני הילדים. פתרון זה עשוי להיות הפתרון הפשוט יותר, משום שמערך הקייטנות כבר קיים במערכת.

פתרון נוסף שמעלים ההורים לצמצום ימי החופש במהלך השנה הוא ביטול הלימודים בימי שישי. גם שי פירון שקל פתרון זה ברצינות אך הדבר ירד מהפרק בגלל התנגדותם של ארגוני המורים. ההורים כעת מציעים לבטל את הלימודים ביום שישי, יום בו לרוב אחד ההורים נמצא בבית ובכך לחסוך מספר ימי חופש במהלך השנה.