הסכם השכר נחתם: הסתיימה שביתת הסגל האקדמי הזוטר

ההבנות על תנאי העסקתם מול ראשי האוניברסיטאות אוששו גם על ידי הממונה על השכר באוצר, וכבר הבוקר ישובו מאות המרצים והמתרגלים המשתייכים אל המוסדות האקדמיים ויאפשרו לפעילות שם להיערך כסדרה. יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב: "ההישגים ישפיעו על ההשכלה הגבוהה בישראל כולה"

חוזרים ללמד. ארכיון (רויטרס)

ראשי הסגל האקדמי הזוטר הודיעו אמש על סיום השביתה שבה נקטו במחאה על תנאי העסקת חברי הארגון באוניברסיטאות ובמכללות. בעקבות זאת, ישובו כבר הבוקר המרצים והמתרגלים המשתייכים לסגל לעבודתם כסדרה.

הפסקת העיצומים הושגה בזכות חתימה על ההסכם שליבן את המחלוקת בין הצדדים על שכרם של חברי הסגל, בין ראשיו לבין הממונה על השכר באוצר. עוד קודם לכן, הגיעו חברי הסגל להסכמה על אותם התנאים במגעים שניהלו עם ראשי האוניברסיטאות.

אורי רשטיק, יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב, בירך על ההבנות ואמר כי אלה הביאו ל"סיום ראוי של המאבק ולהישגים משמעותיים אליהם הגיע. תמכנו במאבק לאורך כל הדרך ופעלנו להביא לסיומו בהקדם, מכיוון שהאמנו במטרותיו המוצדקות. ההישגים, ובראשם העלאת שכר המאסטרנטים והתחייבות לביטחון התעסוקתי, ישפיעו על מערכת ההשכלה הגבוהה בישראל כולה בכללותה, ובפרט עלינו הסטודנטים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת