הבוקר: תלמידי הדרום חוזרים לבתי הספר, התיכונים באשקלון שובתים

את השבוע שעבר העבירו הצעירים בדרום בקרבת המרחבים המוגנים, ונאלצו להישאר שם גם אחרי שהפסקת האש עם ארגוני הטרור ברצועה נכנסה לתוקף - לפחות באופן רשמי. השבוע ייפתח בסימן חזרה אל ספסל הלימודים, פרט לאשקלון - שם ישביתו המורים את התיכונים במחאה על תנאי העסקתם

חוזרים לבתי הספר. ארכיון (חדשות 2)

אחרי שהעבירו כשבוע סמוך למרחבים המוגנים, ישובו הבוקר מאות אלפי התלמידים בדרום אל מוסדות החינוך. בזכות השקט המתוח סביב רצועת עזה החליטו ראשי הרשויות באשדוד, באר שבע, יבנה, קריית מלאכי, אשקלון, קריית גת, אופקים וגן יבנה לפתוח את בתי הספר וגני הילדים לפעילות רגילה - זאת, למרות שרק אמש התפוצצה במערב הנגב רקטה. באשקלון יתקיימו לימודים פרט לבתי הספר התיכוניים - שמוריהם ישבתו במחאה על תנאי העסקתם.

בעיריית אשקלון זועמים על ההחלטה להשבית את הלימודים: "מדובר בהשבתה פראית וחסרת רגישות שנועדה לפגוע באלפי תלמידי שזה עתה חוו שבוע קשה של ירי גראדים. ראש העיר אשקלון מנסה מיום שישי לשוחח עם רן ארז ולהודיע לו על תשלום ההפרשים לאותם 30 מורים, אולם ארז ואנשיו מתחמקים ולא עונים ובכך הם פוגעים בהורים ובתלמידים וגם במורים", נמסר מהעירייה.

"ראש העיר הודיע כי הכסף ישולם לאותם מורים שהסכימו לתנאי ההחתמה על שעון נוכחות ולכן תמוהה התנהגותו של רן ארז וחוסר תום הלב של הארגון במקרה הזה. ראש העיר בני וקנין קורא הערב לרן ארז - אל תשבית מחר את הלימודים בתיכונים. זה מיותר ולא מוצדק ופוגע בכולם".

בתחילת סבב העימות האחרון, שהחל בשישי שעבר - אז חיסל צה"ל את מזכ"ל ארגון ועדות ההתנגדות העממית ברצועה, החליט פיקוד העורף להותיר בחלק מיישובי הדרום את מוסדות החינוך סגורים בצל ירי הרקטות הכבד.

מאוחר יותר, התיר הצבא לחדש את הפעילות במוסדות החינוך - ובחלק מהערים שבו התלמידים אל ספסלי הלימודים. עם זאת, אחרי שהמטחים מהרצועה לא פסקו, גם אחרי כניסת הפסקת האש לתוקפה, נסגרו בתי הספר והגנים בשנית - הפעם, בהוראת ראשי הערים והרשויות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת