למרות הפסקת האש: אין לימודים בדרום

שקט מתוח נרשם בשעות האחרונות באזור הדרום מאז דווח על הפסקת האש בין הצדדים. סוכנות הידיעות דיווחה כי בכיר מצרי הודיע על הפסקת אש שהושגה בין הצדדים אך מאז ההכרזה שוגרו 4 רקטות נוספות לעבר יישובי הדרום. בשל כך הוחלט כי הלימודים בדרום לא יתקיימו ו-250 אלף תלמידים יישארו גם היום בבתיהם

יום נוסף ללא לימודים, ארכיון (AP)

שקט מתוח: אמש דווח כי בכיר במערכת הביטחון המצרית הודיע כי ישראל והפלסטינים הגיעו להסכם הפסקת אש, אך גם הבוקר לא יתקיימו לימודים בדרום ו-250 אלף התלמידים והסטודנטים באזור מוכה הקסאמים יישארו בבתיהם.

מאז השעה 01:00 בלילה, בה נקבע כי הפסקת האש תכנס לתוקפה, נורו ארבע רקטות קסאם לעבר יישובי הנגב המערבי. בשעות האחרונות  נרשם שקט מתוח באזור. בשל כך הוחלט כי הנחיות פיקוד העורף יישארו בתוקפן והלימודים באזור הדרום לא יתקיימו זה היום השלישי ברציפות.

"כל עוד לא אמרנו אחרת הנחיות פיקוד העורף נשארות בעינם, עד שלא נהיה בטוחים שהרקטה האחרונה נורתה אי אפשר לחזור לשגרת החיים הרגילה", אמר אל"מ במיל' ירון בר דיין מפיקוד העורף.

"המשוואה: יש טילים - אין לימודים"

ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ', המוביל בימים האחרונים קו תקיף ובלתי מתפשר באשר לשליחת תלמידים לבתי הספר אמר אמש לחדשות 2 כי כל עוד יימשכו התקיפות לא יתקיימו הלימודים. "המשוואה פשוטה, יש טילים - אין לימודים", אמר דנילוביץ'.

הלימודים לא יתקיימו ביישובים שנמצאים בטווח של בין 7-40 ק"מ מרצועת עזה. בין היישובים בהם לא יתקיימו הלימודים: באר שבע, קריית מלאכי, גדרה, אשקלון, גן יבנה, אשדוד ואופקים. על פי ההערכות, לא יתקיימו לימודים גם בנתיבות. גם המוסדות להשכלה גבוהה בדרום ואוניברסיטת באר שבע לא יקיימו מחר לימודים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק