גם מחר: אין לימודים באזור הדרום

מאז יום שישי, לא שבו מרבית תלמידי אזור הדרום לבתי הספר בשל ההסלמה והירי, וגם מחר ימשיכו הילדים והנערים להעביר את זמנם בממ"דים. בהערכת מצב שקיימו ראשי העיריות עם אנשי פיקוד העורף, הוחלט כי מחר לא יתקיימו לימודים בב"ש, גדרה, קריית מלאכי ואשדוד - כאשר בערב צפויות רשויות נוספות להודיע על השבתת הלימודים

החופשה הכפויה נמשכת: בהערכות מצב משותפות לרשויות בדרום ואנשי פיקוד העורף, הוחלט על השבתת הלימודים במרבית בתי הספר בדרום גם מחר, ביישובים שנמצאים בטווח של בין 7-40 ק"מ מרצועת עזה.

רשימת היישובים בהם לא יתקיימו לימודים: באר שבע, קריית מלאכי, גדרה, אשקלון, גן יבנה, אשדוד ואופקים. על פי ההערכות, לא יתקיימו לימודים גם בנתיבות. גם המוסדות להשכלה גבוהה בדרום ואוניברסיטת באר שבע לא יקיימו מחר לימודים.

במועצה האזורית שער הנגב הודיעו כי הלימודים בבתי הספר היסודיים והתיכוניים וכן בגנים ייערכו מחר כרגיל. בחטיבות הביניים תיערך "למידה מקוונת" והתלמידים לא יגיעו לבתי הספר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גם הערב נמשכו מטחי הירי אל יישובי הדרום. מערכת כיפת ברזל יירטה רקטה שהייתה בדרכה להתפוצץ באשדוד, ובנוסף ירו הפלסטינים רקטות לעבר המועצה האזורית באר טוביה ולבאר שבע. בשני המקרים הרקטות נחתו והתפוצצו בשטחים פתוחים מבלי לגרום לנזק או לנפגעים.

אתמול בשעות הצהריים נמנע אסון גדול, כאשר רקטת גראד פגעה פגיעה ישירה בבית ספר בבאר שבע. אב הבית של בית הספר שספג פגיעה סיפר לחדשות 2 באינטרנט בזירת האירוע: "שמעתי בום, רצתי למקלט וראיתי רסיסים באוויר. מההדף ישר ידעתי שזה כאן. פה ממול זה הבית כנסת, פה עובדים בגינה, תלמידים עוברים פה כל יום - נס גדול קרה כאן. הכל בזכות ראש העיר שביטל את הלימודים".

הסלמה בדרום - עדכונים אחרונים בחדשות 2 באינטרנט:

הג'יהאד מלגלג: "תמשיכו לשבת במקלטים"

צפו: מחסן אמל"ח מותקף מהאוויר - ובוער

חתונה בצל הגראדים: "אף אחד לא שמע את האזעקות"

הערכת מצב בקריה: "לא" להפסקת אש

חמאס לישראל: "אל תבחנו את הסבלנות שלנו"