גם מחר: אין לימודים ביישובי הדרום

שעה קלה אחרי פגיעת הגראד בבית הספר בבאר שבע, התקבלה ההחלטה: גם מחר התלמידים יישארו בבית. בתום הערכת מצב שקיימו הערב באשקלון, באר שבע, אשדוד, יבנה, גן יבנה, קרית גת, קרית מלאכי ואופקים, הוחלט כי גם מחר שערי בתי הספר יישארו סגורים. ראש עיריית באר שבע לחדשות 2: "אסור להיות שאננים"

נכון לעכשיו - ממשיכים להישאר בבית. בהערכות מצב משותפות לרשויות בדרום ואנשי פיקוד העורף, הוחלט על השבתת הלימודים בכל אזור הדרום גם מחר, בכל היישובים שנמצאים בטווח של בין 7-40 ק"מ מרצועת עזה.

רשימת היישובים בהם לא יתקיימו לימודים: יבנה, גן יבנה, אשדוד, אשקלון, קרית גת, קרית מלאכי, נתיבות ואופקים. גם באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע ובמכללות בדרום לא יתקיימו הלימודים.

בשעות הצהריים נמנע אסון גדול, כאשר רקטת גראד פגעה פגיעה ישירה בבית ספר בבאר שבע. אב הבית של בית הספר שספג פגיעה סיפר לחדשות 2 באינטרנט בזירת האירוע: "שמעתי בום, רצתי למקלט וראיתי רסיסים באוויר. מההדף ישר ידעתי שזה כאן. פה ממול זה הבית כנסת, פה עובדים בגינה, תלמידים עוברים פה כל יום - נס גדול קרה כאן. הכל בזכות ראש העיר שביטל את הלימודים".

ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', אמר הערב לחדשות 2 כי "החיים חזקים יותר מהכל, התושבים שלנו ממושמעים ומבינים שזו חוסנה האמיתי של מדינת ישראל. אמשיך באיפוק רב לחזור על אותה מנטרה – אלה ההנחיות של פיקוד העורף".

"אין ספק שכיפת ברזל משרה ביטחון בלתי רגיל, אבל 2 טילים נפלו בשטח באר שבע", הוסיף דנילוביץ'. "אני מבקש מהציבור לא לצאת לצלם ולא להיות שאננים. לשהות 10 דקות בממ"דים. נחישות של הצבא ושגרה כזו לא מקובלת עלינו. אנו שמחים על התגובה החריפה, אבל אם זה לא יעזור - אנחנו מצפים שהצבא יעלה מדרגה".

מוקדם יותר סיפרה אבישג אבטובי, מנכ"לית עיריית באר שבע, כי כל עוד הירי מעזה יימשך, בבאר שבע לא יתקיימו לימודים בכל מוסדות החינוך, כולל האוניברסיטה ובתי הספר של החינוך המיוחד. "נפגענו ממטח של רקטות, אחת מהן נחתה בתוך מתחם של בי"ס יסודי ואין ספק שזה מגביר את ההיערכות שלנו להמשך היום ומחר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסלמה בדרום - עדכונים אחרונים בחדשות 2 באינטרנט:

"תלמידים עוברים כאן כל יום, זה נס"

מטח גראדים לבאר שבע: פגיעה ישירה בבי"ס ובשכונת מגורים

רה"מ נתניהו: "אנו עדיין בכוננות מול ניסיון פיגוע"

ראש העיר ב"ש: "אנו נמצאים בג'ונגל"

תיעוד: כך מיירטת כיפת ברזל רקטות

ברק: להציב כיפת ברזל גם בצפון

250 אלף תלמידים נשארים בבית

החשש: רקטות לעבר גוש דן

צה"ל לתושבי הדרום: הישארו קרוב למרחבים המוגנים