פירון: תזמינו אותי לכיתות; יו"ר הנהגת ההורים הארצית: זו תעמולת בחירות

שר החינוך לשעבר מזמין את עצמו למפגשים עם תלמידים ומורים בבתי הספר. לדבריו מדובר בשיחה על חינוך, למידה זהות וציונות, אולם בהנהגת ההורים חוששים שמדובר בניצול הזדמנות להנחלת תעמולת בחירות ומאיימים לפנות לוועדת האתיקה של הכנסת. פירון: "לא מדובר בתעמולה"

פירון עם המצביעים העתידיים, ארכיון (פלאש 90)

האם מי שהיה עד השבוע שעבר שר החינוך מתכנן לקיים תעמולת בחירות במוסדות החינוך? ח"כ שי פירון ממפלגת יש עתיד פירסם היום (ראשון) בעמוד הפייסבוק שלו סטטוס בו הוא מזמין מורים, הורים ותלמידים ליצור איתו קשר ולתאם עמו מפגשים - כל אחד מהם למשך שעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בימים הקרובים אני חוזר לכיתה, חוזר לדבר חינוך!", בישר הרב פירון בעמוד הפייסבוק שלו. "כל מי שרוצה שאבוא ללמד שעה בכיתה שלו, מוזמן ליצור קשר במייל. נשוחח על חינוך, למידה, זהות וציונות. אגיע ללמד שיעור בגן או בי"ב, בהשתלמות מורים או בתנועת נוער. אז קדימה - אתם מזמינים, אני מגיע".

הסטטוס המזמין של פירון, היום (צילום מסך)

אלא שבקרב ההורים יש כבר מי שמתנגדים לכניסתו של המועמד לכנסת הבאה לכיתות הלימוד. יו"ר הנהגת ההורים הארצית, אתי בנימין, הודיעה כי היא מתכוונת לפנות לוועדת האתיקה של הכנסת בעקבות היוזמה השנויה במחלוקת.

"אסור לו לעשות את זה בשום פנים ואופן", אמרה בנימין לחדשות 2 Online. "אנו נמצאים במערכת בחירות ולא יכול להיות שאדם שהוא פוליטיקאי ייכנס לתוך בתי הספר וימכור את משנתו. היו לו שנה ושמונה חודשים שהוא מכר את זה וזה מספיק".

"עכשיו הוא רוצה להשתמש בתלמידים שלנו, בילדים שלנו, על מנת לקדם את מעמדו הפוליטי?", היא זעמה, "בשום פנים ואופן לא. אני אבדוק את הסוגיה כדי למנוע את זה. לא ייתכן ששר חינוך לשעבר שאמור לשמש דוגמה לתלמידים יפר את הכללים האלו, וישתמש בילדים שלנו".

"זה לא חינוך". רגב, ארכיון (ערוץ הכנסת)
גם במערכת הפוליטית כבר הגיבו בזעם ליוזמה של שר החינוך לשעבר. "אז זו הפוליטיקה החדשה?", תהתה יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ מירי רגב מהליכוד. "פירון נזכר לחזור ללמד בבתי הספר, בדיוק בתקופת בחירות. זה לא חינוך, זו ה'פוליטיקה החדשה'. לתושבי ישראל נמאס מסיסמאות ריקות ומעבודה בעיניים".

מלשכת ח"כ פירון נמסר בתגובה כי ״לא מדובר בתעמולת בחירות. שי פירון הינו חלק ממערכת החינוך הישראלית כבר למעלה מ-20 שנה, והוא ימשיך לחנך ולקדם שיח של ערכים ומצוינות בחברה הישראלית. כל הפעילות תעשה לפי הנהלים של מערכת החינוך".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי "בעת הזו, ככל שבתי הספר מעוניינים להזמין אישי ציבור כחלק משיח משמעותי, עליהם לנהוג בהתאם להוראות חוזר מנכ"ל בנושא".