בעקבות ההסלמה: אין לימודים בכל הדרום

ילדי מרבית יישובי הדרום יישארו בבית גם מחר, צמודים למקלטים ולממ"דים - כך הודיעו ראשי הרשויות בדרום בעקבות הערכת מצב שקיימו עם פיקוד העורף. "הבהרתי בצורה חד משמעית שכאשר יש טילים – אין לימודים. זו הנוסחה. אנחנו לא מהמרים בחיי אדם", לדברי ראש עיריית באר שבע

"הבהרתי בצורה חד משמעית שכאשר יש טילים – אין לימודים. זו הנוסחה. אנחנו לא מהמרים בחיי אדם. לא יקרה שום דבר. כשתהיה הפוגה נחזור לשגרה. הצבא יעשה את עבודתו, ואנחנו נעשה את שלנו" - כך אומר ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', בראיון לחדשות 2, ומבהיר כי מחר לא יתקיימו מחר לימודים במוסדות החינוך בבירת הנגב.

בתום הערכת מצב שקיימו ראשי הרשויות עם אנשי פיקוד העורף, הוחלט שלא לקחת סיכון ולבטל את הלימודים גם ביישובים יבנה, גן יבנה, אשדוד, אשקלון, קרית גת, קרית מלאכי, נתיבות ואופקים. גם באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע ובמכללות בדרום לא תתקיים מחר פעילות. לעומת זאת, ביישובי עוטף עזה הסמוכים לגדר יתקיימו הלימודים כרגיל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

לדברי דנילוביץ', "אני קיבלתי את ההחלטה שלא יתקיימו לימודים בבאר שבע. מאז עופרת יצוקה לא הייתה הסלמה כזו (5 אזעקות בלילה אחד), וראוי להפעיל שיקול דעת ולפעול בתבונה. בסך הכל אלה הילדים שלנו. לא יקרה כלום אם הם ישבו עוד יום אחד בבית עד שהשקט והשלווה יחזרו אלינו".

"זוהי המציאות של חיינו", הוסיף ראש עיריית באר שבע. "חשוב לציין את ההישגים של כיפת ברזל. כיפת ברזל חשובה מאוד, היא משרה ביטחון, אבל אין לה 100 אחוזי הצלחה, ולכן אסור להיות שאננים. התושבים שלנו מאוד ממושמעים, אחראיים, שקולים. אני גם רוצה לחזק את ידי ראש הממשלה והצבא ולתת גיבוי מלא לפעילות שלהם מכיוון שאם רודפים אחרי המפגעים, בסופו של דבר זה ירתיע אותם, אפילו אם זה יהיה בטווח הארוך". 

"אנחנו חיים בג'ונגל", סיכם. "אם אנחנו לא נגן על עצמנו, אם אנחנו נבליג על פיגועים וטילים, גם אצל אחינו בעוטף עזה – דמם לא מותר. אני שמח מאוד שראש הממשלה ושר הביטחון פועלים להגנת תושבי הדרום". 

הסלמה בדרום - עדכונים אחרונים בחדשות 2 באינטרנט:

החמאס והג'יהאד: "נלמד את ישראל לקח"

חיסול כפול בעזה של פעילי ג'יהאד

באר שבע: כשיש טילים - אין לימודים

הג'יהאד מציג: ירי לעבר ישראל

הירי לדרום נמשך: כ-70 רקטות מאמש

ראש מועצת אשכול: "הממשלה הפקירה תושבי עוטף עזה"

מופז: "היה צריך לחסל את אל קייסי מזמן"

עזה: 12 נהרגו, 21 נפצעו מאש צה"ל

פיקוד העורף: הנחיות לתושבי הדרום