בדרך מביה"ס: נסיעה למבוגרים בלבד

הקרנה לא צפויה ציפתה לתלמידי כיתות ד' עד ו' מבית ספר יסודי במרכז הארץ. נהג ההסעות הקרין בפניהם סרט פורנוגרפי קשה בו סצינות מחרידות של סימום נשים. הילדים ההמומים סיפרו להוריהם שהתלוננו בפני הגורמים הרלוונטים נגד הנהג. בעקבות המקרה הנהג לא יורשה להסיע ילדים יותר

לא הולם את גילם הצעיר, ארכיון (רויטרס)

סרט אימים: הפתעה לא נעימה ציפתה לתלמידי כיתות ד' עד ו' מבית ספר במרכז הארץ בזמן נסיעתם חזרה מבית הספר לביתם: נהג ההסעות החליט להקרין בפניהם סרט למבוגרים בלבד, כך מפרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

האירוע המטריד התרחש לפני כשבועיים. דקות ספורות לאחר תחילת הנסיעה השגרתית מבית הספר, הפעיל נהג האוטובוס את מכשיר הטלוויזיה המותקן ברכב. הילדים הנרגשים חשבו כי מצפה להם צפייה בסדרת ילדים מוכרת או שמא בסרט מצויר ההולם את גילם הרך, אך למרבה הפתעתם סרט פורנוגרפי החל לרצד על המרקע.

הילדים, שגילם נע בין 9 ל-11, נאלצו בעל כורחם לצפות בסרט שכלל תצלומי תקריב קיצוניים וסצנה מינית בה נראים שני בחורים מסממים נשים על מנת לקיים איתן יחסי מין. הילדים נחרדו מהמראות הקשים וכשחזרו לביתם סיפרו להוריהם על המקרה המטריד.

"מעבר לחומרה של עצם הקרנת הסרט, הילדים עוד עלולים לחשוב כי סימום נשים היא התנהגות נורמטיבית", אמרה ל"ידיעות אחרונות" אחת האימהות המודאגות שבנה פנה אליה.

ההורים מיהרו להגיש תלונה למועצה הלאומית לשלום הילד ולמשרד החינוך נגד הנהג בעל הטעם הבעייתי בסרטים ואלה ערכו עימו בירור לבדיקת נסיבות המקרה. להורי התלמידים נמסר כי הנהג לא יסיע יותר תלמידים במסגרת עבודתו.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת