פריצת דרך לסיום שביתת הסגל הזוטר

מסתמן סוף לשביתת הסגל הזוטר במוסדות האקדמיים: משרד האוצר מוסר כי הושגה פריצת דרך במשא ומתן בין הצדדים. על פי ההבנות המתגבשות, יחוזקו אוכלוסיות נבחרות, תוגדל ההפרשה לפנסיה ותשולם תוספת שכר דיפרנציאלית. בימים הקרובים אמור להיות מנוסחות ההבנות לכדי הסכם קיבוצי. הסגל הזוטר בתגובה: "רחוקים מהסכם"

הושגה הסכמה לסיום השביתה. ארכיון (חדשות 2)

בהידברות שנערכה הבוקר בין משרד האוצר וארגוני הסגל הזוטר במוסדות האקדמיים הושגה פריצת דרך: הצדדים הגיעו להבנות המסדירות את הנושאים שהיו בסכסוך באופן שמשביע את רצונם של כל הצדדים ויאפשרו לסיים את השביתה, כך נמסר ממשרד האוצר.

ההבנות כוללות, בין היתר, חיזוק אוכלוסיות נבחרות, הגדלת ההפרשה לפנסיה ותשלום תוספת דיפרנציאלית. בימים הקרובים ינוסחו ההבנות שהושגו לכדי הסכם קיבוצי.

חברי הסגל האקדמי הזוטר פתחו בתחילת השבוע בשביתה במחאה על העסקתם כעובדי קבלן. אי לכך, לא הגיעו מתרגלים אל המוסדות והיו שיבושים בהרצאות של מרצים מן החוץ. בארגון הסגל הזוטר הסבירו כי הסיבה לעיצומים נובעת מכך ש"המשא ומתן על הסכם שכר חדש עלה על שרטון כאשר המעסיקים, ועד ראשי האוניברסיטאות, חזרו בהם מההסכמות הכתובות והחתומות שהובילו להשהיית הצעדים הארגוניים שהתקיימו בסמסטר הקודם".

הסגל האקדמי הזוטר דווקא טוען כי לא הושגה הסכמה. מהסגל נמסר: "מאז שעות הבוקר מתקיימות שיחות מו"מ של הסגל האקדמי הזוטר מול משרד האוצר, ועד ראשי האוניברסיטאות ועדת התקצוב והתכנון של המועצה להשכלה גבוהה. נכון לעכשיו, לא קיימת הסכמה ואנו עדיין רחוקים ממנה. השביתה תימשך עד לחתימת הסכם קיבוצי מחייב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת