סקר: 68% תומכים בפסילת "חוק טל"

רוב מכריע מהציבור תומך בהחלטת בג"ץ שלא להאריך את החוק המאפשר לתלמידי ישיבות לא לשרת בצבא, כך עולה מסקר שנערך עבור עמותת חדו"ש. לפי 82%, יש להעביר חוק שיחייב את כל תלמידי הישיבות לעשות שירות צבאי או אזרחי

82% - לחייב את תלמידי הישיבות לשרת (חדשות 2)

68% מהציבור היהודי בישראל תומכים בשלילת קצבאות הישיבות וקצבאות נוספות מתלמידי ישיבות שיסרבו לעשות שירות צבאי או אזרחי, כך עולה מסקר שערך מכון סמית עבור עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, בעקבות החלטת בג"ץ נגד חוק טל.

הסקר נערך בקרב מדגם מייצג של 500 איש מקרב האוכלוסייה יהודית הבוגרת. בפילוח המשיבים לפי הצבעתם הפוליטית ב-2009, עלה כי 81% ממצביעי הליכוד תומכים בשלילת קצבאות.

עוד לפי הסקר, 82% סבורים שבעקבות פסילת חוק טל, יש להעביר חוק שיחייב את כל או רוב בני הישיבות לשרת. 69% תומכים בהחלטת בג"ץ נגד החוק המאפשר לבני ישיבות לא לשרת בצה"ל. 29% ציינו שהם מתנגדים לפסילה.

בפילוח לפי מגזר דתי, עלה כי גם בקרב החרדים, 14% תומכים בפסילת החוק - אך 86% מתנגדים לה. בין התומכים בפסילת החוק: 87% ממצביעי ישראל ביתנו, 73% ממצביעי הליכוד וגם 30% ממצביעי המפלגות החרדיות.

מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר לאחר קבלת הממצאים כי "הסקר מוכיח חד משמעית: הציבור מאס בחוק טל המסורס ותובע שירות חובה לתלמידי הישיבות. אין ספק שהדרך לשירות החרדים עוברת בשלילת קצבאות הישיבות וקצבאות נוספות מכל מי שלא ישרת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת