מהבוקר ועד להודעה חדשה: הסגל הזוטר משבש הלימודים באוניברסיטאות

אחרי שדרישותיהם מוועד ראשי האוניברסיטאות נדחו על ידי הממונה על השכר באוצר, לא ישובו חלק מהמרצים והמתרגלים לעבודתם עם תחילת סמסטר ב' של שנת הלימודים תשע"ב. חברי הסגל הסבירו: "זו הדרך היחידה לקדם את מאבקנו". מו"מ עם האוצר יחל ביום שלישי

שביתה ממחר. ארכיון (עזרי עמרם)

במוסדות להשכלה גבוהה נפתח הבוקר סמסטר ב' של שנת הלימודים תשע"ב, אבל עבור הסטודנטים באוניברסיטאות תל אביב, העברית ובר-אילן תימשך בינתיים חופשת הבחינות - לפחות באופן חלקי. חברי הסגל האקדמי הזוטר פתחו הבוקר בשביתה במחאה על העסקתם כעובדי קבלן. אי לכך, לא יגיעו מחר המתרגלים אל המוסדות והרצאות של מרצים מן החוץ לא יתקיימו.

בארגון הסגל הזוטר הסבירו כי הסיבה לעיצומים נובעת מכך ש"המשא-ומתן על הסכם שכר חדש עלה על שרטון כאשר המעסיקים - ועד ראשי האוניברסיטאות - חזרו בהם מההסכמות הכתובות והחתומות שהובילו להשהיית הצעדים הארגוניים שהתקיימו בסמסטר הקודם". נוסף על כך, האשימו שם כי "התנהלות זו מהווה הפרת אמון בוטה ומעידה על כך שהמשא-ומתן התנהל בחוסר בתום לב תוך הפרת כל נורמה מקובלת בין מעסיקים לבין עובדים".

חברי הסגל הזוטר הבהירו כי ישובו לעבודה סדירה רק כאשר ייחתם עמם הסכם שכר על פי מזכר ההבנות שהתגבש במגעים שהתנהלו בין נציגיהם לבין ור"ה (ועד ראשי האוניברסיטאות). "השביתה תחודש ללא הגבלת זמן ותהיה מלאה - במסגרתה לא יתקיימו הוראה, תרגול, הדרכה במעבדות, וכן כל המטלות הנלוות לרבות קיום בחנים, מבחנים ובדיקתם. עוד לא יינתנו שעות קבלה וכן לא יהיה מענה למיילים", מסרו שם.

לחדשות 2 באינטרנט נודע, כי ביום שלישי הקרוב ייפגשו נציגי הסגל הזוטר עם הממונה על השכר באוצר, פגישה שנקבעה עוד לפני השביתה.

"מודעים לקשיים שייגרמו לסטודנטים"

בארגון הודיעו כי החליטו לנקוט בצעד, חרף ההכרה בנזק שהוא מסב: "אנו מודעים לקשיים שצעדים ארגוניים אלה יגרמו לנו ולסטודנטים, אך זאת הדרך היחידה לקדם את מאבקנו למען העסקה הוגנת. בהקשר לכך, אנו מבקשים לציין כי עד כה, מאז סיום סמסטר א', נמנענו מלהפעיל צעדים ארגוניים על מנת להקטין את הפגיעה בסטודנטים בתקופת הבחינות".

המשבר בין הצדדים התגלע אחרי שהממונה על השכר באוצר לא אישר את ההבנות שגובשו ביניהם - שבמרכזן הוחלט על הקצאת כ-40 מיליון שקלים לצורך היענות לדרישות חברי הסגל הזוטר.

מוועד ראשי האוניברסיטאות נמסר לחדשות 2 באינטרנט, כי "נציגי הסגל הזוטר והגברת סרוק בראשם פוגעים בסגל הזוטר אותו הם מתיימרים לייצג. נציגי הארגון התאהבו ברעיון השביתה ושכחו מהי המטרה לשמה נשלחו על ידי חבריהם בסגל הזוטר. התלהבות, פרובוקציות ושביתה מיותרת שתזיק בראש ובראשונה לסטודנטים, לא ישנו את העובדה שהגענו לקצה גבול הוויתורים מבחינתנו ואנחנו מוכנים לחתום מיידית על ההישגים המשמעותיים שהושגו. השביתה משמעותה שנציגי הסגל הזוטר במו ידיהם זורקים לפח הישגים רבים אלו, שהושגו בעמל רב במשך חודשים רבים של משא ומתן. צר לנו שלא טובת כלל הסגל הזוטר היא זו שעומדת לנגד עיני אותם נציגים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת