מסתמן: שביתה באוניברסיטאות בסמסטר ב'

למרות שנחתם מזכר בין ועד ראשי האוניברסיטאות לסגל האקדמי הזוטר באשר לשכרם, הודיע הסגל כי ישבית את הלימודים בסמסטר ב' שיחל במרץ. הסיבה לשביתה: אנשי האוצר לא היה מעורבים בחתימת המזכר ולא מוכנים לסיכום שנחתם בין הצדדים. אז ממה הסטודנטים יסבלו? אין קבלת קהל, אין בדיקת עבודות ורוב השיעורים יתבטלו

סטודנטים? תתכוננו להישאר בבית: בעוד פחות משבועיים תסתיים תקופת המבחנים אך לפי מה שמסתמן סמסטר ב' לא ייפתח. הסגל האקדמי הזוטר הודיע כי הוא מתכנן להשבית את הלימודים ללא הפסקת זמן.

רק לפני כחודשיים נחתם מזכר בין הסגל הזוטר לוועד ראשי האוניברסיטאות, אך משרד האוצר כלל לא היה מעורב בו. לאחרי שנחתם המזכר, משרד האוצר אמר כי לא יסכים לסיכום בין שני הצדדים. המשא ומתן כעת יחל מאפס, כשיש פערים גדולים מאוד בין הצדדים שמסתכמים בעשרות מיליוני שקלים בשנה.

הסמסטר, שיחל בחודש מרץ, עשויים להשפיע בעיקר על אוניברסיטת תל אביב, באר שבע, ירושלים וחיפה. ההשבתה בהחלט תשפיע על חיי הסטודנטים שכן הסגל הזוטר מהווה שני שלישים מכלל הסגל. במהלך השביתה לא ייבדקו מבחנים, לא יהיו תרגולים, לא יתקיימו שעות קבלה ולא ייבדקו עבודות. כבר בסמסטר א' חלו שיבושים בלימודים באוניברסיטאות כשבחמישה ימים לא התקיימו שיעורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת