פרסום ראשון: גננת משכה לילדה בשיער כדי "ללמד אותה לקח" - והושעתה

הגננת, באחד הגנים בדרום הארץ, הבחינה שאחת הילדות מושכת בשיערן של ילדות אחרות - ובתגובה משכה לה בצמה, כדי ש"תרגיש מה שהן מרגישות" - כך טוענת אמה של הילדה. משרד החינוך בתגובה: "אירוע חמור, הגננת הושעתה וטופלה מיד"

"משכה לילדה בצמה ללמד אותה לקח". אילוסטר (פלאש 90)

גננת מהדרום משכה לילדה בצמות כדי ללמד אותה לקח: אמה של הילדה, בגן ילדים באחת מערי הדרום, התלוננה על הגננת - מה שהוביל להשעייתה. על פי האם, בתה חזרה הביתה מהגן בתחילת השבוע - וסיפרה לאמה שהגננת נהגה כלפיה באלימות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הילדה, שבכתה בכי רב בזמן ששחזרה את המקרה, סיפרה לאמה מה אירע במהלך ההפסקה הגדולה. לדבריה, היא משכה לשלוש בנות בשיער במהלך ההפסקה - ובתגובה, קראה לה הגננת וכדי "ללמד אותה לקח", משכה בצמה שלה - עד שראשה נגע ברצפה.

לטענת הילדה, הגננת אמרה לה שכעת היא תוכל להרגיש מה מרגישים אותם ילדים שהיא מושכת להם בשיער. לאחר המעשה, הילדה החלה לבכות וסירבה לדבר עם הגננת שניסתה להרגיע אותה. לדברי האם, במהלך שיחת בירור שהתקיימה בין השתיים, הודתה הגננת כי משכה בצמה של בתה מסיבה זו.

הילדה בוכה ומבוהלת - ומסרבת לחזור לגן

בתגובה לתקרית, פנתה האם לגורמי החינוך בעירייה ואף הגישה תלונה במשטרה נגד הגננת. השוטרים העבירו את התלונה לטיפולה של המפקחת האזורית של משרד החינוך - ובינתיים, האם מסרבת לשלוח את בתה לגן. לדבריה, בתה בוכה ומבוהלת - ומסרבת בתוקף לחזור למוסד החינוכי.

האירוע טופל בחומרה. אילוסטרציה (AP)

הטיפול בסיפור הועבר למשרד החינוך והגננת הושעתה לתקופה של שלושה שבועות ואף זומנה לשימוע. עם זאת, בימים אלה היא שוב עובדת בגן. למרות הטענות הקשות של האם, ביקשו הורים אחרים בגן להביע תמיכה בגננת ולשבח את עבודתה.

ממחוז הדרום במשרד החינוך נמסר בתגובה: "מדובר באירוע חמור אשר טופל מיידית במישור המשמעתי בהתאם למדיניות המשרד. כמו כן, האירוע דווח ע"פ חוק לפקידת הסעד בעירייה ולנציבות שירות המדינה. יצוין כי הגננת הושעתה מיידית לשבוע לאחר שימוע שהתקיים בעניינה וכן, הורחקה מהגן לשלושה שבועות בזמן בירור של הרשויות את הנושא. מפקחת הגן מלווה את הגננת. המשרד טרם קיבל דיווח על פתיחת חקירת משטרה. מיד עם קבלת הדיווח, המשרד יעקוב אחר ההליך ויפעל בהתאם לממצאי החקירה".