דפני ליף על עובדי הקבלן: "זוהי עבדות מודרנית"

אחת ממנהיגי המחאה החברתית דפני ליף, מביעה תמיכה מלאה במאבקם של עובדי הקבלן. ליף, שהגיעה הבוקר להפגין בנתב"ג מבהירה: "יש צורך מאוד גדול בשינוי. אני חושבת שזה יעשה הבדל משמעותי לכל כך הרבה אנשים בחיים. על רה"מ ושר האוצר לקחת אחריות"

מאבק ההסתדרות למען עובדי הקבלן, מקבל חיזוק גם מצד דפני ליף, אחת ממנהיגי המחאה החברתית בקיץ האחרון. ליף, שהגיעה להפגנה בנתב"ג למען זכויות העובדים הדגישה: "על אחריות ראש הממשלה ושר האוצר לתמוך במהלך".

בריאיון לערוץ החדשות מספרת ליף: "באנו להבהיר כמה יש חשיבות יש למהלך הזה, ולכך שהוא יניב תוצאות. יש אנשים שעובדים בתנאים מחפירים וזה רק הולך ומתרחב. אנחנו מדברים על תופעה שהיא פשוט כבר ישראלית".

מנהיגת המחאה טוענת כי תופעת עובדי הקבלן היא למעשה "עבדות מודרנית". "יש צורך מאוד גדול בשינוי. אני חושבת שזה יעשה הבדל משמעותי לכל כך הרבה אנשים בחיים. עצם העובדה שהם לא יכולים לשבות, שהם לא יכולים להשתתף בהפגנה שהיא לטובתם, זה משהו שהוא בלתי נתפס, זה משהו שלא אמור להיות סביר בשום צורה", טוענת ליף.

לגבי המגעים להגעה להסכם בין ההסתדרות לאוצר אומרת ליף: "אני מחזיקה אצבעות, אני מרגישה חרדה מאוד גדולה. אני לא חושבת שלא שר האוצר ולא ראש הממשלה מבינים עד כמה כל מעשה שנעשה כדי לבוא ולסנדל... כמה שזה מסוכן למורל, כמה שזה גורם לאנשים להרגיש כאילו אין להם ערך. זה משהו שחייב להיפסק. על אחריותם לתמוך בזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת