נהג הסעות קילל ילדים אוטיסטים - והושעה

עוד מקרה של נהג הסעות תלמידים שמתנהג בצורה לא הולמת. הפעם מדובר בנהג שהסיע ילדים אוטיסטים לבית ספר בירושלים, כאשר במהלך הנסיעה הוא כינה אותם "מטומטמים" והתייחס לגוון עור בהיר של אחד התלמידים. בעקבות תלונת המנהלת, הוא הושעה מעבודתו. "צחקתי איתם, אני אוהב ילדים והם חסרים לי", הגיב הנהג

אוטיסטים הושפלו בהסעה. אילוסטרציה (חדשות 2)

נהג ההסעות אייל בכר עלה לכותרות לפני מספר שבועות, כאשר לעג לתלמידים אתיופים ובשל כך פוטר מתפקידו. הבוקר מדווח העיתון "מעריב" על מקרה חמור נוסף של נהג הסעות המתייחס בזלזול לתלמידים - והפעם מדובר באוטיסטים.

נהג שמסיע תלמידים אוטיסטים אל בית הספר "תל"י גאולים" נצפה על ידי אחד מחברי הצוות בבית הספר, כשהוא מכנה את התלמידים בשמות ומגדף אותם. מנהלת בית הספר שיגרה מכתב בהול אל ראש מועצת מבשרת ציון בו נכתב כי "הנהג א' נוהג לכנות ילדים 'מטומטמים', ואף מכנה כמה מהם '9 אחוז' כשהוא מתייחס לגוון עורם הבהיר. מדובר כאן בפגיעה בילדים חסרי ישע".

מתברר כי הנהג לא הסתפק בכינוי "מטומטם" לילדים, ואף דרש מהם להשלים את המילה ולקלל את עצמם: 'מי מטומ. . .?' והילד עונה:'אני מטומטם'". בנוסף, טענה המנהלת כי מלווה ההסעה יורד ממנה זמן קצר לאחר שהילדים עולים אליה, בניגוד לחוק.

בעקבות פניית מנהלת בית הספר, הושעה הנהג מתפקידו בחברת ההסעות. "המכתב הינו חמור ביותר ומעלה טענות קשות שזעזעו אותנו. הבהרנו לו כי התנהגות מסוג זה גם אם נעשתה בתום לב אינה יכולה לעבור לסדר היום. במהלך שיחת הבירור הוחלט לסיים את העסקתם של הנהג והמלווה בחברה", נמסר מטעם החברה.

תגובת הנהג: "אני צוחק ומסתלבט איתם"

הנהג אגב, הסביר כי לא מדובר בגידופים אלא בהומור. "אני לא קשוח איתם, בהסעה אני צוחק איתם ומסתלבט איתם. אם אני קורא לילד 9 אחוז למה הוא אשכנזי ונראה כמו גבינה, זה נקרא גנאי? אלו שמות חיבה. מילא אם הייתי קורא לו מסריח זה היה סיפור אחר, אבל זה לא".

א' הנהג הוסיף כי "יש לי המלצות רבות מכל כך הרבה הורים, יש לי המון אהבה לילדים ואני מקדיש להם אותה. ממש חסר לי בלעדיהם עם הצחוקים".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "המשרד מגנה בכל תוקף את התנהלות נהג ההסעות כפי שתוארה בפנייה. עם זאת, הרשות המקומית היא הגורם המתקשר עם חברת ההסעות ומשרד החינוך אינו צד בהסכם ההתקשרות. יצוין, כי מחוז ירושלים בודק את פרטי המקרה אל מול הגורמים הרלוונטיים ברשות המקומית ויפעל בהתאם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת