רשת "עמל" מעסיקה עשרות עובדי קבלן

אחרי שהמו"מ בין ההסתדרות לבין האוצר נקלע למבוי סתום, פנה יו"ר ההסתדרות עופר עיני, לבית הדין הארצי לעבודה, בבקשה לקיים שביתה כללית במשק במחאה על העסקת עובדי קבלן. במקביל, מתברר שגם בחברות הקשורות להסתדרות, וביניהן רשת בתי הספר "עמל", מועסקים עובדי קבלן רבים

בלי ביקורת עצמית: על רקע פניית ההסתדרות לבית הדין לעבודה בבקשה לשבות במחאה על העסקת עובדי הקבלן, עולה כי ברשת "עמל", חברת בת של ההסתדרות, אשר מפעילה בישראל מעל ל-120 מוסדות חינוך ובתי ספר, מועסקים עשרות עובדי קבלן, מהם מורים, מאבטחים ועובדי ניקיון.

את הרשת מנהלת עו"ד רווית דומב, שהיא בת זוגו של יו"ר ההסתדרות עופר עיני. חשוב לציין כי העסקת עובדי הקבלן ב"עמל", היא אינה העסקה ישירה של ההסתדרות, וגם לא של רשת "עמל", אלא שההליך נעשה דרך השלטון המקומי.

אחרי שהיום פנה עיני לבית הדין הארצי לעבודה, בבקשה לפתוח בשביתה כללית במשק כדי להיאבק על זכותם של עובדי הקבלן, כעת מסתבר שיו"ר ההסתדרות לא רק נאבק במשרד האוצר ובמעסיקים הפרטיים, אל גם בתוך רשתות שמסונפות לו, שהרי "עמל" היא חברת בת של ההסתדרות.

לא מדובר בפעם הראשונה שחברת בת של ההסתדרות מעסיקה עובדי קבלן, בעבר דווח על כך שברשת "משען", מועסקים עובדי קבלן. בהסתדרות ציינו היום כי במידה וייחתם הסכם עם המדינה על הסדרת עובדי קבלן, הוא יהיה תקף גם עם החברות שמסונפות להסתדרות הכללית, וביניהן כאמור גם "עמל" ו"משען".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת