צפו: השמיניסטים שבתו במחאה על חוק טל

המחאה נגד חוק טל הגיעה גם לתיכונים - מאות תלמידי י"א וי"ב שבתו הבוקר נגד אישור מחדש של חוק טל, שמעניק פטור מצה"ל לתלמידי ישיבה. התלמידים זועמים: "למה שמישהו עם שטריימל יתגייס ואנחנו לא?" ומבטיחים: "גם מחאת האוהלים התחילה בקטן". המורים העבירו שיעורי אזרחות בהפגנות

מאות תלמידים בבתי ספר שונים ברחבי הארץ החליטו לצאת היום במחאה נגד חוק טל, המסדיר הענקת פטור מגיוס לצה"ל לתלמידי ישיבה. הפעילויות התקיימו בשעות 09:30-09:00, וכללו השבתות יזומות של הלימודים, ושיעורי אזרחות בנושא חוק טל בהפגנות שנערכו במקום השיעורים.

כך למשל תלמידי בית הספר עירוני א' באשקלון הפגינו מחוץ לתיכון, וקראו: "העם דורש צדק צה"לי, גם אנחנו חרדים מהמצב". להפגנה הגיע גם מורה לאזרחות, שהסביר לתלמידים שהפגינו על מהות חוק טל, ההיסטוריה שלו והיקפו בישראל.

תלמיד כיתה י"ב, שוהם סוויסה, סיפר לחדשות 2 כי "אנחנו לא נכנסים לכיתות שעה וחצי והמורה הגיע והסביר לנו בהפגנה". עוד הוסיף כי "אנו מקווים כי המודעות לחוק טל תעלה ושכולם יבינו שזה לא בסדר - ישראל היא דמוקרטיה ולא יכול להיות שאני אתגייס ומישהו עם שטריימל לא".

"הקמנו אוהל צבאי ואנחנו מחתימים כל בית הספר", סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט תלמיד תיכון "אוהל שם" עמית כימיה. "קישטנו את בית הספר בשלטים, ההנהלה ירדה למטה חתמה גם וכך גם הורים רבים".

התלמיד הוסיף כי "המטרה שלנו היא שחוק טל לא יעבור - זה לא בסדר שהם לא מתגייסים - הם צריכים להתגייס גם".לסיכום ציינו התלמידים כי "גם מחאת האוהלים התחילה בקטן. אנחנו מאמינים כי גם המחאה שלנו נגד חוק טל תגדל".

שיירת מחאה למשרד רה"מ

במקביל, יצאו הבוקר אנשי "מחאת הפראיירים", הדוחים את הצעות הממשלה להאריך את "חוק טל", בשיירת מכוניות מתחנת רכבת ארלוזורוב בת"א - אל עבר הפגנה שקיימו מול משרד ראש הממשלה.

"החלטת הממשלה לבטל את הדיון בחוק טל ולהעביר אותו לכנסת היא ניצחון גדול וההישג הראשון של המאבק", אמר בועז נול, ממארגני המחאה. "רה"מ רק ראה את האוהל והבין שהציבור לא ייתן לחוק טל לעבור. עם זאת, המאבק רק מתחיל וכעת נפעל בכנסת עד שנחליף את חוק טל בחוק "שירות לכולם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת