נהג ההסעות הגזען מגיב: "האתיופים מסריחים, אני הקאתי בגללם"

אמש נחשף במהדורה המרכזית וכינה ילדות בנות העדה האתיופית "מסריחות" מספר פעמים, לא מתחרט הערב נהג ההסעות אייל בכר על דבריו. בריאיון ששודר בתכנית "שש" אמר בכר: "הם מפגרים אחרינו, והם באמת מסריחים מכל הריחות של התבלינים האלה. אני הקאתי בגללם כמה פעמים"

לא מתחרט, וממשיך בעלבונות: אתמול חשף כתבנו ברהנו טגניה תיעוד של אייל בכר, נהג ההסעות ממבשרת ציון שבדרך לבית הספר העביר את הילדות בנות העדה האתיופית שיעור בגזענות. "אתם בחיים לא משתנים, אתם נשארים אותו חרא כל הזמן. אני אלך למשרד ואגיד שאתם עולים לאוטו עם ריח מסריח", כך אמר - והערב הוא מגיב.

בדברים שסיפר לעודד בן עמי בתכנית "שש", הוא לא חזר בו מדבריו הקשים ואף ניסה להצדיק את מעשיו בהתפרעות התלמידים במהלך הנסיעה. "הם ירקו באוטובוס, קמו מהכיסאות וזרקו אשפה", טען. "זה ממש לא משהו שקרה ביום, זו חבית חומר נפץ שהתפוצצה לי אחרי כמה חודשים".

בכר המשיך לעמוד אחר האמרות הגזעניות שלו, והצהיר כי הוא אינו מתכוון להתנצל בפני הילדים. "אני התנצלתי בפני אנשי העדה אבל אני לא מביע חרטה בפני הילדים. יש להם תבלין, שהוא בעייתי וכשאתה נושם אותו בנוסף להתנהגות הילדים - זאת בעיה. אין לי שום דבר נגדם ואפילו הייתה לי חברה אתיופית", הוסיף.

על אף ניסיון ההצטדקות שלו, המשיך בכר בביטוייו הגזענים כנגד בני העדה האתיופית. "הם אנשים שמפגרים קצת אחרינו, וביקשתי מהמועצה ומההורים שידאגו שהילדים יתנהגו בצורה נאותה. אני מבין בהיסטוריה ויודע מה העם היהודי אמר, לא אמרתי חס וחלילה מילים שגולשות למוות או דברים כאלה. "אני רוצה לראות מישהו אחר עולה עם 12 ילדים לאוטו עם ריחות קשים של התבלינים שלהם. זה ריח שקשה לי לנשום אותו ואני אפילו הקאתי כמה פעמים בגלל זה", סיכם.

הילדות שהקליטו: "איש מעולם לא דיבר אלינו ככה"

יורדנוס ואילני, שתיים מהתלמידות שבכר גידף, הגיעו להתארח באולפן התכנית "שש" וסיפרו על ההחלטה לנסות ולהקליט אותו. "רצינו שתהיה לנו עדות. הוא אמר לנו כמה פעמים שאנחנו דבילים, והוא היה מקלל אותנו כל הזמן. לילדים אחרים שהם לא מיוצאי אתיופיה הוא לא היה אומר כלום".

השתיים הוסיפו כי הן נעלבו מאוד מהדברים שהפנה לעברן בכר. "סיפרנו למנהלת והיא הבטיחה לטפל בזה. אף אחד מעולם לא אמר לנו דבר כזה. הבוקר הסיע אותנו נהג הסעות אחר ללימודים, והנסיעה עברה בצורה נעימה ושקטה", אמרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת