חידון התנ"ך: אבנר נתניהו זכה בתואר סגן שני

בתואר כלת חידון התנ"ך העולמי זכתה אור אשואל. בני נוער מ-22 מדינות השתתפו בחידון, אך אחד מהם, אבנר נתניהו הוא שמשך את רוב תשומת הלב. בנו בן ה-15 של ראש הממשלה הוכתר לפני מספר שבועות כחתן התנ"ך הארצי לבתי הספר הממלכתיים

47 בני נוער מ-22 מדינות השתתפו בחידון, אך אחד מהם, אבנר נתניהו הוא שמשך את רוב תשומת הלב. בנו בן ה-15 של ראש הממשלה הוכתר לפני מספר שבועות כחתן התנ"ך הארצי לבתי הספר הממלכתיים וזכה בתואר הסגן השני עם 47 נקודות.

למקום הראשון הגיעה אור אשואל שזכתה בתואר "כלת חידון התנ"ך העולמי לנוער". אור לומדת באולפנת אמנה בכפר סבא והיא זו שגברה על עשרות מתמודדים מישראל ומהתפוצות.

חידון התנ"ך העולמי ה-47 נערך בתיאטרון ירושלים. שר החינוך נאם בפתח החידון והבטיח כי לאחר שלושה עשורים, יחודש חידון התנ"ך העולמי למבוגרים.

נתניהו: "אני במעמד מיוחד"

גם ראש הממשלה נתניהו נטל חלק בחידון ובמסגרת השאלה שנועלת את האירוע שאל גם את בנו אבנר. כדי שלא יהיה חשד להעדפה כלשהי כלפי בנו, נתניהו קיבל את השאלה במעטפה חתומה רק לאחר שכל המתחרים כבר ישבו על הבמה.

"אני במעמד מיוחד", אמר בהתרגשות ראש הממשלה, שלא כתב את השאלה בעצמו. שאלת ראש הממשלה למתמודדים בגמר הייתה בסימן תחיית השפה העברית, במלאת 120 שנה לייסוד ועד הלשון העברית. .