146 אלף ילדים מוגבלים בבית: "להוציא אותם מהמאבק"

ביקורת קשה על ההחלטה להשבית במסגרת השביתה הכללית את המוסדות לילדים עם צרכים מיוחדים. לאחר שיותר מ-146 אלף ילדים נותרו בבית ללא מענה תוקף שר הרווחה: "יש אוכלוסיות שהן לא במשחק. יש קושי גדול להורים להתמודד עם זה, וגם בלי זה החיים שלהם לא קלים"

ועדת הכספים של הכנסת תערוך דיון דחוף בעקבות השביתה הכללית של ראשי הרשויות. בתוך כך 146 אלף ילדים בעלי צרכים מיוחדים נותרו היום בבית בשל העיצומים. שר הרווחה כחלון: "אי אפשר להכניס ילדים עם צרכים מיוחדים למשחק הזה".

ראשי השלטון המקומי פתחו היום בשביתה כוללת ועד להודעה חדשה, במחאה על מדיניות הממשלה וגל החקיקה החברתי האחרון. במסגרת השביתה שירותי הניקיון, פינוי האשפה, קבלת הקהל ופקחי העירייה אינם פועלים ב-255 רשויות מקומיות.

ולמרות ההודעה כי מערכת החינוך תעבוד כסדרה, לאורך הבוקר נרשם בלבול רב בקרב ההורים, שגילו כי הלימודים אינם מתקיימים לאחר שהמאבטחים לא הגיעו לעבודה.

"יש אוכלוסיות שהן לא במשחק"

בנוסף, הושבתו היום המוסדות לילדים עם צרכים מיוחדים. כ-146 אלף ילדים בעלי צרכים מיוחדים, מחציתם מהחינוך המיוחד לא הגיעו היום ללימודים. לטענת יו"ר אקי"ם עמי איילון מדובר בפעם הראשונה מאז קום המדינה שמוסדות אילו אינם פועלים.

השר לענייני רווחה משה כחלון תקף את ההחלטה להשבית את המוסדות לילדים עם צרכים מיוחדים: "כל דבר צריך לעשות בשכל. יש אוכלוסיות שהן לא במשחק, אי אפשר להכניס ילדים עם צרכים מיוחדים למשחק הזה. יש קושי גדול להורים להתמודד עם זה, וגם בלי זה החיים שלהם לא קלים. אני מתכוון לדבר עם שלמה בוחבוט ולבקש ממנו להחריג את הילדים עם הצרכים המיוחדים. אני מתכוון להשתמש בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותנו".

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, הודיע כי בעקבות בקשות של כמה מחברי הוועדה ייערך דיון בנושא שביתת השלטון המקומי. ח"כ גפני הוסיף כי הוא מתנגד לשביתה וכי על נציגי הרשויות היה לקיים מגעים בניסיון לפתור את המשבר ופני ההחלטה על שביתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק