השביתה ברשויות: "אין שומר, ביה"ס נעול"

מרכז השלטון המקומי הודיע כי למרות השביתה הלימודים יתקיימו כסדרם, אולם הורים רבים שהגיעו עם ילדיהם לבתי הספר הופתעו למצוא שערים נעולים. "איך אני אמורה ללכת לעבוד?", שאלה אחת האמהות

בלבול רב שורר היום בקרב ההורים בעקבות השביתה ברשויות המקומיות. הורים רבים שהגיעו לבית הספר בבוקר נדהמו לגלות כי השערים סגורים, בגלל שהמאבטחים במקום שובתים. "איך אני אמורה ללכת לעבוד? זה פשוט חוסר אחריות", טוענים ההורים.

המדריך המלא לשביתה ברשויות: מי שובת ומי פועל כרגיל?

למרות שראשי הרשויות טענו אתמול כי השביתה הכללית לא תשפיע על התלמידים וכי מערכת החינוך תפעל כרגיל - בפועל הדברים נראים אחרת לחלוטין. למייל האדום של חדשות 2 הגיעו פניות של הורים רבים שליוו את ילדיהם היום לבתי הספר נתקלו בשער נעול, ונאלצו לחזור ולמצוא סידור לילדיהם.

מיכל, אם ל-2 המתגוררת במזכרת בתיה, סיפרה לחדשות 2 באינטרנט: "הגענו לבית הספר, וראינו כי הוא סגור. המנהלת הסבירה כי הלימודים לא יתקיימו כי אין שומר. למרות שבמשרד החינוך העניינים כרגיל, חברת השמירה מופעלת על ידי העייריה, וכאשר העירייה שובתת גם אין מאבטחים".

אלי קישוני, אב לילדים בבית ספר "נטעים" ברמת גן, קיבל הבוקר מייל מהנהלת בית הספר בו נכתב כי העירייה לא שולחת שומרים ולכן הלימודים לא מתקיימים. "לא ייתכן שבגלל שאין שומר אחד בשער 500 משפחות מושבתות. בטלוויזיה אומרים משהו אחד, במוקד אומרים משהו אחר. מה אנחנו אמורים לעשות?".

נתניהו: "זה לא הזמן לטלטל את המשק"

למרות כל הניסיונות למנוע אותה, ולמרות התערבותו האישית של ראש הממשלה נתניהו, החלה הבוקר השביתה ברשויות המקומיות.

אמש נפגש ראש הממשלה נתניהו עם ראשי השלטון המקומי. "זה לא הזמן לטלטל את המשק בשביתה כללית", אמר ראש הממשלה במהלך הפגישה. "זאת תהיה פגיעה באזרחים על סוגיות שניתן לפתור בזמן קצר. אנחנו באותה סירה. אתם לא צריכים לשלם את המחיר של חקיקה פופוליסטית. אני מתנגד לחקיקה הבלתי אחראית הזאת. חשוב שנמשיך לנהוג באחריות כלכלית ולא לפזר כספים בלי הכרה. אם הכלכלה תקרוס בסוף האזרחים ישלמו את המחיר".

בתום הפגישה עם ראש הממשלה, התכנסו ראשי הרשויות להתייעצות מכרעת בסיומה החליטו בכל זאת שלא לקבל את הצעתו של נתניהו ולקיים את השביתה כמתוכנן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק