יום אחרי מפגש הפרידה: פרופ' גור-זאב הלך לעולמו

פרופסור אילן גור-זאב, אחד המרצים הבכירים באוניברסיטת חיפה, הלך הבוקר לעולמו בגיל 56 ממחלת הסרטן - יממה אחת בלבד אחרי שנפרד ממכריו וחבריו. "היאבקו למען לימודים הומניים", אמר המרצה רק אתמול במשפט שהפך כעת לצוואתו

יממה לאחר מפגש הפרידה העצוב שערך פרופ' אילן גור-זאב, התקבלה ההודעה המצערת על מותו.

"בכאב גדול מאוד ומתוך מועקה קשה ועצב רב ועם הרבה אהבה אנו רוצים להודיע שפרופ' אילן גור-זאב נפטר הבוקר", נכתב בהודעת האבל שפירסמה האוניברסיטה על מותו. ההודעה התקבלה פחות מיממה לאחר "מפגש הפרידה" שערך אתמול המרצה המוערך עם תלמידיו ומכריו.

הלוויתו של פרופ' גור-זאב תתקיים מחר בבית העלמין "גן עדן" בקיבוץ עין כרמל בשעה 12:00. משפחתו הודיעה כי השבעה תתקיים בבית המשפחה בטבעון.

העביר שיעור: "איך נפרדים מהחיים"

אתמול הוא הגיע לחדר מספר 363 באוניברסיטת חיפה שהיה מלא במאות בני אדם. הפעם, לא הייתה זו עוד הרצאה על חינוך, אלא נאום פרידה של מי שנחשב לאחד המרצים החשובים בפקולטה, הפרופ' אילן גור-זאב.

"אני נפרד מכם אחרי הרבה שנים של תשוקה להיות חלק מהעשייה הזו", אמר אתמול פרופ' גור-זאב, שביקש מתלמידיו לשמור על הגחלת. "עליכם לא להרים ידיים, ולהילחם כנגד כל הנסיבות על אפשרותה של אקדמיה הומניסטית בעולם שהופך לפוסט ואנטי-הומניסטי. הישארו נאמנים לדרככם. אני מרגיש שנפרדתי באופן הנכון", אמר במילים שהפכו היום לצוואתו.

המרצה הנחשב, גילה לפני שבועיים שהוא עומד למות בימים הקרובים ממחלת הסרטן. בשל כך, זימן אתמול את עמיתיו ותלמידיו בעבר ובהווה להרצאה אחרונה - שיעור "איך נפרדים מהחיים". מלווה בצוות רפואי ושכוב על אלונקה, הוא דיבר מול אלה שהתייצבו כדי להיפרד ממנו.

חבריו העידו שהפרופסור האהוב היה נרגש מהמחווה. "אילן זימן לנו פגישה, בה הוא אומר לנו שלום", הגדירה אתמול דיקן הפקולטה לחינוך עפרה מייזלס את הכינוס. "אילן מראה לנו את המוות נכוחה מול העיניים, ולא להיבהל מכך", הוסיפה מייזלס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת