החייל שלא הוכנס למועדון משחזר: "אמרו 'לעסק הזה לא נכנסים עם כיפות'"

לאחר שלא הוכנס למועדון בתל אביב רק מכיוון שחבש כיפה, משחזר החייל את השתלשלות האירועים. "חשבתי שאני לא שומע טוב. לקח לי עשר דקות לעכל את כל העניין הזה, להבין שאני לא נמצא בחלום", הוא מספר

 החייל שלא הוכנס למועדון ה-wi-fi בתל אביב רק מכיוון שחבש כיפה, משחזר היום את תחושותיו באותו הערב: "חשבתי שאני לא שומע טוב, לקח לי עשר דקות לעכל את כל העניין הזה, להבין שאני לא נמצא בחלום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצעיר נזכר היום בהשתלשלות האירועים: "הגעתי למועדון, הצגתי בכניסה תעודת חוגר לסלקטורית היא אישרה לי את הכניסה. אז היא קלטה שאני חובש כיפה, והיא אמרה שאם אני רוצה להיכנס - אני צריך להוריד את הכיפה. היא אמרה שזה הנוהל של המקום ורק אחרי שאוריד את הכיפה אוכל להיכנס".

"היחצנים יצאו החוצה והתחילו לדבר איתי ואמרו - 'אין בעיה, תוריד את הכיפה בכניסה וכשאתה נכנס תשים אותה בחזרה, זה הנוהל של המקום ואי אפשר להיכנס עם כיפות'", הוא מספר בעצב. "הם אמרו לי 'אתה חובש כיפה, ולא נכנסים עם כיפה למועדון. אלה הנהלים, יש מנהלים, זה עסק ולעסק הזה לא נכנסים עם כיפות"'.

החייל מסביר: "חשבתי שאני לא שומע טוב. לקח לי עשר דקות לעכל את כל העניין הזה, להבין שאני לא נמצא בחלום. עד היום אני לא מאמין למקרה הזה, ואני כל יום מסתכל בסרטונים כדי שאני אאמין בזה בעצמי. זה מאוד עצוב שזה קורה דווקא במדינה שלנו".

"בחיים שלי לא הורדתי את הכיפה"

לפני כשבועיים הגיע הצעיר למועדון ה-"wi-fi" בתל אביב כשהוא מלווה בחבריו. בכניסה, הוא הראה את כרטיס החוגר שלו, אך הסלקטורית במקום הודיעה לו כי הם לא מכניסים חובשי כיפות.

החייל ההמום לא האמין בהתחלה למשמע אוזניו: "בחיים שלי לא הורדתי את הכיפה, אני לא אוריד את הכיפה כדי להיכנס למקום". בתגובה ענה לו אחד מהעובדים כי הוא לא יכול לעזור לו משום שהוא "רק בורג קטן".

"מה זאת האפליה הזאת?!... אני יהודי, אני ישראלי, אני משרת את המדינה הזאת", נשמע החייל אומר בכאב, "בחיים שלי זה לא קרה לי הדבר הזה". כל הבקשות וההסברים של חבריו לא סייעו, והמאבטחים התעקשו שלא להכניסו.

"אם זה אכן קרה - זה יטופל"

בעקבות האירוע מתכוון הצעיר להגיש תביעה נגד המועדון. עורך דינו, עמיקם חרל"פ, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "מדובר במקרה חמור מאין כמותו. זו חציית כל הקווים האדומים, זו שערורייה שאי אפשר לחיות איתה ואסור לעבור עליה לסדר היום".

עו"ד חרל"פ מדגיש: "אם זה היה קורה בחוץ לארץ, היינו מיד זועקים לאנטישמיות. אי אפשר לקבל מצב כזה במדינת ישראל, שבו כניסתו של אדם נאסרת רק בגלל שהוא חובש כיפה. מדובר בהדרת אדם בגלל שהוא חובש כיפה. אנחנו במשרד מתכוונים לנהל את התיק הזה עד הסוף מתוך שליחות ציבורית".

היועץ המשפטי של המועדון מסר בתגובה: "לא ידוע לנו על מקרה זה. בחיים לא יהיה מצב שנבקש ממישהו שיוריד כיפה, זה נוגד את מדיניות המועדון. אם זה אכן קרה זה חמור מאוד - ויטופל".