חייל לא הוכנס למועדון בת"א משום שחבש כיפה

גבר בן 30 המשרת בקבע לא הוכנס למועדון ה-"wi-fi" בת"א, רק מכיוון שחבש כיפה לראשו. חבריו תיעדו בטלפון הסלולרי כיצד הוא חוזר ומבקש מהמאבטח להיכנס. "בחיים שלי לא הורדתי את הכיפה", התחנן החייל, ונענה בשלילה על-ידי המאבטח שטען כי "אני רק בורג קטן". הערב ב"שש עם עודד בן עמי" - ראיון מיוחד עם החייל

מועדון בתל אביב סירב להכניס חייל בקבע - רק בגלל שחבש כיפה לראשו. חבריו של החייל צילמו את הויכוחים בכניסה למקום בטלפון סלולרי, בהם נראה המאבטח אומר: "אני איתך, אבל רק אני בורג קטן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כשבועיים הגיע הצעיר למועדון ה-"wi-fi" בתל אביב כשהוא מלווה בחבריו. בכניסה, הוא הראה את כרטיס החוגר שלו, אך הסלקטורית במקום הודיעה לו כי הם לא מכניסים חובשי כיפות.

החייל ההמום לא האמין בהתחלה למשמע אוזניו: "בחיים שלי לא הורדתי את הכיפה, אני לא אוריד את הכיפה כדי להיכנס למקום". בתגובה ענה לו אחד מהעובדים כי הוא לא יכול לעזור לו משום שהוא "רק בורג קטן".

"בחיים שלי זה לא קרה לי"

"מה זאת האפליה הזאת?!... אני יהודי, אני ישראלי, אני משרת את המדינה הזאת", נשמע החייל אומר בכאב, "בחיים שלי זה לא קרה לי הדבר הזה". כל הבקשות וההסברים של חבריו לא סייעו, והמאבטחים התעקשו שלא להכניסו.

בעקבות האירוע מתכוון הצעיר להגיש תביעה נגד המועדון. עורך דינו, עמיקם חרל"פ, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "מדובר במקרה חמור מאין כמותו. זו חציית כל הקווים האדומים, זו שערורייה שאי אפשר לחיות איתה ואסור לעבור עליה לסדר היום".

"אם זה אכן קרה - זה יטופל"

עו"ד חרל"פ מדגיש: "אם זה היה קורה בחוץ לארץ, היינו מיד זועקים לאנטישמיות. אי אפשר לקבל מצב כזה במדינת ישראל, שבו כניסתו של אדם נאסרת רק בגלל שהוא חובש כיפה. מדובר בהדרת אדם בגלל שהוא חובש כיפה. אנחנו במשרד מתכוונים לנהל את התיק הזה עד הסוף מתוך שליחות ציבורית".

היועץ המשפטי של המועדון מסר בתגובה: "לא ידוע לנו על מקרה זה. בחיים לא יהיה מצב שנבקש ממישהו שיוריד כיפה, זה נוגד את מדיניות המועדון. אם זה אכן קרה זה חמור מאוד - ויטופל".

ראיון מיוחד עם החייל חובש הכיפה - הערב ב-18:00 בתכניתנו "שש" עם עודד בן עמי