הורים לתלמידים: "מכרז ספרי הלימוד - אושר גדול"

מהלך משרד החינוך לצאת למכרז מרוכז לרכישת ספרי לימוד משמח הורים רבים הבוקר. "מחירי הספרים בשוק היו ביזיוניים, כנראה שהמחאה חלחלה לבכירים במשרד החינוך", סיפרו לחדשות 2 באינטרנט מספר הורים. ההליך שיזם שר החינוך ישנה משמעותית את עלויות הרכישה עבור ההורים

החלטת משרד החינוך שימחה הורים (חדשות 2)

הורים לתלמידים הגיבו הבוקר באושר לפרסום אמש במהדורה המרכזית של חדשות 2, לפיו עלויות ספרי הלימוד בישראל ירדו משמעותית.

"מחירי הספרים בשוק היו ביזיוניים", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט טלי, אם לשניים מהרצלייה. "כל שנה החנויות היו לוקחות מאיתנו מחירים מוגזמים ולנו לא היה מה לעשות אלא להתמודד עם זה". עוד הוסיפה כי היה מצב שהיו יוצאות מספר גרסאות שונות של הספרים וכך לא ניתן היה לקנות ספרים יד שנייה.

"כנראה שהמחאה החברתית חלחלה לבכירים במשרד החינוך", סיפרה אם אחרת לארבעה תלמידים. "הייתי מוציאה אלפי שקלים בשנה על הספרים וכעת אני מקווה שבעקבות ההחלטה המחירים אכן ירדו וזה יקל עלי מאוד בהוצאות הרבות על הספרים שמתווספות להוצאות על ציוד לבית ספר וכדומה".

החל מהשנה הבאה, משרד החינוך יפרסם מכרז לרכישה מרוכזת, שבסופו יירכשו ספרי הלימוד במרוכז ויועברו לבתי הספר.ההליך, שיזם שר החינוך גדעון סער, ישנה משמעותית את עלויות הרכישה עבור הורי התלמידים. בכך, המדינה משתמשת בגודל שלה כדי להוזיל את מחירי הספרים, ועוקפת את החנויות שגזרו עד היום קופון על מחירי הספרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת