השר סער: "הסיקריקים הם מוטציה של היהדות, קבוצת מופרעים"

שר החינוך גדעון סער הגיע הבוקר לביה"ס "אורות" בבית שמש ושוחח עם התלמידות על תחושותיהן על רקע הטרדות הסיקריקים בעיר. "אני לא רוצה להכליל ולומר חרדים", אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "יש לנהוג נגדם בדרכים הקשות ביותר"

בית הספר "אורות" בבית שמש, שבו לומדת נעמה מרגוליס שהוטרדה מצד חרדים קיצוניים בעיר, חוזר לשגרה: עם תום חופשת חג החנוכה, שבו התלמידות לבית הספר, שזכה לביקור מצד שר החינוך גדעון סער, שהגיע כדי לדבר עם התלמידות על תחושותיהן והביע את תמיכתו בהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, אמר גדעון סער שהעיסוק התקשורתי העצים את התחושות שהיו קיימות בעיר כבר זמן, וגרם לעליית מפלס החרדה. לדבריו, בימים הקרובים יפעל משרד החינוך בשיתוף הצוות הפדגוגי בבית הספר כדי להחזיר את הפעילות לשגרה. "חשוב מאוד להחזיר באופן מלא את תחושת הביטחון של הילדות בדרך אל ומבית הספר, ואני סומך על משטרת ישראל בעניין הזה. שנית, לחזור לשגרה במהירות המרבית. מעבר לזה בית ספר "אורות" הוא בית ספר מצוין והוא בית הספר היסודי הגדול ביותר בבית שמש, יש שם צוות חינוכי מצוין ונפעל כדי שימשיך לשגשג", אמר סער.

"מקווה שבקרוב ההטרדות יהיו מאחורינו"

"מה שחשוב הוא להקרין שההטרדות הן לא לגיטימיות" הדגיש סער. "אני מלווה את בית הספר כבר כמה חודשים, עוד מתחילת השנה שבה הייתה התנגדות לפתיחתו מצד חלק מהתושבים. בסופו של דבר ככל שהתחושה של אותם קיצוניים שהם יכולים בשיטות האלה למנוע את ההתפתחות של בית הספר בשכונה תיעלם, גם ההטרדות הללו ילכו וירדו".

סער ציין כי "המענה לא צריך תמיד להיות גלוי, הוא יכול להיות גם סמוי, אבל המשטרה צריכה לתת לילדות את התחושה שהן יכולות ללכת לבית הספר כמו בכל בית ספר אחר". לטענת שר החינוך יש לטפל באותה קבוצה חרדית קיצונית בדרכים הקשות ביותר שיש.

"אני לא רוצה להכליל ולומר חרדים, הסיקריקים זו מוטציה של היהדות, זו קבוצה מופרעת לגמרי ולא צריך להכליל ציבור שלם", אמר סער. "אין ספק שהכתבה הייתה חשובה כי היא הציפה את התחושות, אבל היא חלק בלתי נמנע מהעיסוק התקשורתי. אני מקווה מאוד שתוך זמן לא רב כל הנושא הזה יהיה מאחורינו".