1 מכל 3 ילדים בישראל: עני

דוח המועצה לשלום הילד הוגש היום לנשיא המדינה, ממנו עולה החמרה במצב רווחת ילדי ישראל. הדוח מגלה כי בשנה האחרונה חלה עלייה בפשיעה נגד ילדים. נשיא המדינה בתגובה: "מי שיעניק לישראל יתרון כלכלי-טכנולוגי הם הילדים של היום. אל לנו לוותר ולו על ילד אחד"

אחד מכל שלושה ילדים: עני (חדשות 2)

דוח שנתי של המועצה לשלום הילד מציג תמונה מדאיגה על מצב הרווחה בישראל: מהדוח עולה כי אחד מכל שלושה ילדים בישראל חי מתחת לקו העוני, ואחד מכל חמישה מהילדים מוגדר "בסיכון" ומוכר ללשכות הרווחה.

מנכ"ל המועצה לשלום הילד ד"ר יצחק קדמן, שהגיש היום את הדוח לנשיא המדינה שמעון פרס אמר כי יש צורך בפעולות דחופות מצד הממשלה. "הגיע הזמן שנפסיק להסתפק בללטף ראש של ילד תורן לפני הבחירות, ונתחיל להשקיע בנכס הזה", הכריז קדמן.

עוד עולה מהמסמך כי ל-155 אלף ילדים אין אזרחות, מרביתם תושבי מזרח ירושלים והיתר ילדי עולים שטרם הוסדר מעמדם וילדי מהגרי עבודה ומבקשי מקלט. הדוח חושף בעיה גם בכוח האדם שאמור לטפל באותם ילדים, ומגלה שמספר הילדים המוכרים ללשכות הסעד גדל ב-50% בשנים האחרונות לעומת שיעור העובדים הסוציאליים. "לא רק העוני המחפיר מדאיג אותנו, אלא גם העובדה שיש יותר ילדים שהם קורבנות להתעללות. בתוך ומחוץ לבית אין כמעט מקום בטוח לילדים", הוסיף קדמן.

גם מספר התיקים הפליליים שנפתחו בגין עבירות כלפי ילדים עלה. שבנה החולפת נפתחו 19 תיקים על עבירות רצח, 48 תיקים על נסיון לרצח, תיק אחד בגין עבירת הריגה ושלושה תיקים שנפתחו בעקבות עבירות של יידוי אבנים לאומניים. מדובר בשיעור הגבוה פי עשרה מהנתון המקביל בשנת 2005.

בתגובה לנתוני הדוח, אמר נשיא המדינה שמעון פרס כי:"ישראל תעמוד בעתיד בתחרות קשה מול מדינות רבות בשווקים הגלובליים ומי שיעניק לישראל יתרון כלכלי-טכנולוגי הם הילדים של היום. אל לנו לוותר ולו על ילד אחד. מדינת ישראל מחוייבת לרווחת ולחינוך הילדים שיהוו את חוט השידרה העתידי של המדינה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת