במקום לגן הילדים: בת 3.5 נעצרה ונכלאה

קימברלי, פעוטה בת 3 וחצי, נעצרה לפנות בוקר בפשיטה של פקחי רשות ההגירה על בית אמה בשכונת התקווה. השתיים הועברו למעצר. עמותת "ילדים ישראלים" קוראת לשחררן

קימברלי הקטנה. עצורה (חדשות 2)

קימברלי, ילדה בת שלוש וחצי, בת לעובדים זרים מהפיליפינים נעצרה הבוקר על ידי פקחי יחידת ע"ז. היא נמצאת בשלב זה במעצר, וממתינה לראות מה יעלה בגורלה.

עמותת "ילדים ישראלים", שנלחמת בגירושם של ילדי העובדים הזרים, דיווחה כי עשרה פקחים של רשות ההגירה הגיעו לפנות בוקר לביתה של הפעוטה בשכונת התקווה בתל אביב ועצרו אותה יחד עם אמה. כעת מתנהל קרב גרסאות בין הארגון לבית רשות האוכלוסין בדבר אופי מעצרן של השתיים - כשברשות האוכלוסין וההגירה טוענים כי לא הגיעו לבית עשרה פקחים, אלא פחות.

"משרד הפנים אינו ממהר לתת תשובות למשפחות הזכאיות למעמד חוקי, אשר הגישו את הבקשות לפני למעלה משנה", אמרה לחדשות 2 באינטרנט רותם אילן מארגון "ילדים ישראלים". "לעומת זאת, הוא כן ממהר לעצור ולגרש ילדים שנולדו בישראל, מתחנכים במערכת החינוך הממלכתית וכל 'חטאם' הוא שנולדו לעובדים זרים".

משרד הפנים: "הן כאן ללא אישור"

בארגון הכריזו שיפגינו מחר בשעה 14:00 מול מתקן הכליאה בנתב"ג בו מוחזקת קימברלי, שמתחנכת בימים אלה בגן עירוני בתל אביב, ממנו נבצר ממנה להגיע בגלל המעצר הלא צפוי.

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר בתגובה לחדשות 2 באינטרנט: "הבוקר, במסגרת פעילות אכיפה שוטפת כלפי שוהים בלתי חוקיים, נעצרה שוהה בלתי חוקית מהפיליפינים, אשר מאז 2008 נמצאת כאן ללא אשרה. למוחזקת יש ילדה ילידת 2008. מדובר באכיפה המתבצעת מזה כשנה ומקבלת ביטוי בכל פורום אפשרי".