דפני ליף על התנועה החדשה: "רק רוצה שיהיה כאן טוב"

מובילת המחאה החברתית בקיץ דפני ליף הכריזה על תנועה חדשה אותה היא מקימה ביחד עם תומר בוהדנה, הפצוע הקשה ממלחמת לבנון השנייה. ליף מציעה לציבור הרחב מניות בתנועה תמורת עשרות שקלים. ליף לחדשות 2: "מחויבים לפרויקט ולא נקבל עבורו שכר"

יוזמת מחאת האוהלים החברתית בקיץ דפני ליף עוברת לשדה הפוליטי: דפני ליף, מיוזמות המחאה, שהחלה את דרכה באוהל בודד בשדרות רוטשילד, מכריזה במסיבת עיתונאים על התנועה החדשה אותה היא מקימה. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

במסיבת העיתונאים הסבירה ליף את הרעיון מאחורי המניות שנמכרות לציבור. "החברה פועלת לתועלת הציבור, אבל אנחנו נהיה מחויבים לאנשים שמאמינים שהשינוי הזה צריך לקרות, שאנחנו חלק ממנו ולכן זה הצעד ההגיוני ביותר לעשותו שהכסף שיניע את הצעד הזה יהיה מהציבור שאנחנו מחויבים אליו", אמרה ליף. "אנחנו לוקחים את זה בשיא הרצינות, ואם אתה עוסק בפעילות ציבורית קח אחריות על הדבר הזה ואנחנו עושים את זה כי אין לנו מקום אחר, ואנחנו לא הולכים לקבל שכר מהתנועה הזו, אני בסך הכל רוצה שיהיה כאן טוב".

התנועה תתבסס על מניות לחבריה. בהנהגת התנועה הזאת יצטרף לליף דווקא תומר בוהדנה, לשעבר מפקד פלוגה בשריון, שזכור לנו בעיקר מאחת התמונות ממלחמת לבנון השנייה. "אנחנו מקימים תנועה שבה כל אזרח במדינה יכול לקנות מניה אחת בלבד בסכום 20-30 שקלים ולהיות חלק מקבלת ההחלטות", סיפרה ליף בשיחה עם חדשות 2. "אני מקווה שאנשים יתפקדו, זה המשך המאבק, יש הרגשה של מלחמת התשה שמחכים שייגמר לנו הכסף. אני מקווה שאנשים ירגישו שיש דחיפות ויירצו לקחת חלק בפעילות".

ליף פנתה לתומר בוהדנה בגלל שהוא דמות מוכרת בחברה הישראלית. "אני גאה להכיר אותו ושמחה לדעת ששנינו הולכים לדרך הזאת ביחד, החזון של שנינו כל כך דומה שזה מדהים", סיכמה ליף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת