פרסום ראשון:בשנה הבאה – חופשת הפסח תוארך

ההורים העובדים שמקבלים על פי החוק 10 ימי חופשה בתשלום בשנה ייאלצו בשנה הבאה למצוא סידור לילדים במשך עוד כמה ימים: לא פחות משבוע נוסף של חופש מבתי הספר יקבלו הילדים בשנת הלימודים הקרוב. חופשת פסח תוארך בשלושה ימים, והחופש יתחיל לא פחות מ-10 ימים לפני ליל הסדר. ההורים זועמים

החופש יוארך: כיתה בבי"ס, ארכיון (אייל בן יעיש, חדשות 2)

פרסום ראשון: ההורים עוד לא הספיקו להבין מדוע גם אתמול הילדים היו בחופש (זאת למרות שאיסרו חג חל ביום שבת), וכעת הם מגלים שלוח החופשות לשנת הלימודים הבאה, תשע"ו, מציין עוד שבעה ימי חופשה בהשוואה לשנת הלימודים הנוכחית. הסיבה: השנה הנוכחית היא שנת מעבר שמפצה על חופשות קודמות ובשנה הבאה הן תוארכנה שוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חופשת חנוכה, שהשנה נמשכה חמישה ימים, תימשך בשנה הבאה שמונה ימים. חופשת פסח, שהשנה נמשכה 15 יום תימשך בשנה הבאה לא פחות מ-18 ימים, ותחל שבוע וחצי לפני ליל הסדר. בפורים החופשה תימשך שלושה ימים.

ועדי ההורים זועמים והם דורשים להיות מעורבים בתהליך קביעת החופשות במקום המצב כיום, שבמסגרתו החופשות "מונחתות" ממשרד החינוך ללא אפשרות להתערב או למחות מראש. במקביל, הם דורשים להרחיב את פרויקט הקייטנות בחופש הגדול שהוחל בשנה שעברה לילדי כיתות א' וב' ולהחיל אותם גם על ילדי הגן.