מאות תלמידים נפסלו לבגרות בגלל זיוף בבגרות

צעד חריג של משרד החינוך נגד 170 תלמידים מבי"ס אחד בכפר קאסם: 300 בחינות של תלמידי תיכון בכפר קאסם נפסלו לאחד שעלה נגדם חשד להפרה של טוהר הבחינות. הפסילה מונעת מהתלמידים להיבחן לבגרות במהלך השנתיים הקרובות

פסילה המונית של מאות בחינות בגרות בבית ספר אחד בכפר קאסם: חשד להפרה של טוהר הבחינות הביאה את משרד החינוך לפסול 300 בחינות בגרות של תלמידים מבית ספר תיכון אחד בכפר קאסם. מדובר ב-170 תלמידים שלא יוכלו לגשת לבחינות הבגרות בשנתיים הקרובות בעקבות ההחלטה.

מדובר בצעד חריג של משרד החינוך שהתקבל בעקבות דוח של משגיחים לאגף הבחינות. עיון במחברות הבחינות העלה חשד לזיופים בבחינותיהם של 170 תלמידים בכיתות י', י"א ו-י"ב במקצועות פיזיקה, כימיה, ערבית, ביולוגיה ואנגלית.

גורמים בהנהלת בית הספר זועמים על ההחלטה, והביעו חשש לעתיד התלמידים, שלא יוכלו לקבל תעודת בגרות בשנים הקרובות בגלל העיכוב. בניסיון להפוך את ההחלטה, הגישה הנהלת בית הספר ערעור לוועדת הערעור העליונה במשרד החינוך.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי "המשרד פועל בנחישות לשמירה על טוהר הבחינות ומפעיל אמצעים שונים לאכיפת העניין. אשר למקרה הנדון, יצויין, כי במסגרת בדיקות פנימיות שיזם המשרד, נמצאה פגיעה נקודתית בטוהר הבחינות ולכן, הוחלט לפסול מידית את המחברות החשודות. כמו כן, הוחלט כי התלמידים החשודים לא יוכלו לגשת לבחינות בגרות במשך השנתיים הבאות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת