הטכניון יקים שלוחה משותפת עם אוניברסיטת קורנל בניו יורק

ראש עירית ניו יורק מייקל בלומברג הכריז על זכייתן של אוניברסיטת "קורנל" והטכניון במכרז להקמת מרכז מחקר חדשני באי רוזוולט. "מדובר בשתי אוניברסיטאות מובילות בעולם שיביאו לעיר שלנו חדשנות ועוד מקומות עבודה", אמר בלומברג

טכניון בניו יורק. גאווה ישראלית (חדשות 2)

גאווה ישראלית: לאחר ההכרה הרבה לה זכה "הטכניון" בעקבות זכייתו של פרופסור דן שכטמן בפרס הנובל, הישג מרשים נוסף גם השבוע למוסד החיפאי. במסיבת עיתונאים חגיגית הכריז ראש עירית ניו יורק מייקל בלומברג על זכייתן של אוניברסיטת "קורנל" והטכניון במכרז להקמת מרכז מחקר הנדסי-יישומי באי רוזוולט.

17 מוסדות אקדמיים מובילים מרחבי העולם ניגשו למכרז היוקרתי אך לבסוף הצעתם המשותפת של "הטכניון" הישראלי של אוניברסיטת "קורנל" האמריקנית נבחרה. המוסד המשותף שייבנה על האי רוזוולט הוא פלא ארכיטקטוני שעל בנייתו ישקדו כ-20,000 פועלים והשלמתו צפויה להסתיים בשנת 2017.

ראש עיריית ניו יורק מייקל בלומברג אמר בטקס ההכרזה על הזוכים: "הטכניון הוא זה שאחראי לכך שמדינת ישראל היא מדינת סטארט-אפ, עם 120 חברות בנאסד"ק, שמחציתן הוקמו או מונהגות על ידי בוגרי הטכניון.עם שלושה חתני פרס נובל והישגים רבים נוספים".

נשיא "הטכניון" פרץ לביא אמר כי התרגשותו זהה לזו שחש בשבוע שעבר בשוטקהולם עקב זכייתו של פרופ' דן שכטמן בפרס הנובל. "כשהרמנו את הכפפה והחלטנו לגשת למכרז חשבנו שניו יורק רחוקה מדי מחיפה אבל לשמחתנו מצאנו בה שותף נפלא- את אוניברסיטת קורנל", אמר לביא.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם המנהלת הכללית של "הטכניון", ד״ר אביטל שטיין, ובירך אותה לרגל הזכייה המרשימה. ראש הממשלה הוסיף: "זאת הוכחה נוספת לעליונות הטכנולוגיה המקומית, גאווה להשכלה הגבוהה ולכל מדינת ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת