סיוע נפשי לתחקירנית ששתתה חלב עז

בעקבות שידור הקטע בתכנית "ערב חדש" בו נראית תחקירנית התכנית שותה חלב עז ישירות מהעטין, התקיים דיון מיוחד בהנהלת הטלוויזיה החינוכית. הקטע בעל הקונוטציות המיניות שהפך להיט ברשת גרם נזק רב לתחקירנית שהשתתפה בו והוצע לה סיוע נפשי. את שידור הקטע הגדירו בדיון: "החלטה עריכתית שגויה"

צילום מסך מתוך הקטע ששודר ב"ערב חדש" (חינוכית 23)

הקטע בתכנית "ערב חדש" בערוץ חינוכית 23 לפני כמה שבועות, בו נראתה תחקירנית של התכנית שותה חלב עז ישירות מהעטין בשידור חי, היה "החלטה עריכתית שגויה", כך הוחלט בתום דיון מיוחד שנערך בהנהלת בטלוויזיה החינוכית.

הדיון נערך בשבוע שעבר בהשתתפות מנכ"ל משרד החינוך ד"ר שמשון שושני, ממלאת מקום מנכ"ל החינוכית, דלית שטאובר, וממלא מקומה בתחנה, שלמה כסיף, כפי שפורסם היום בעיתון "הארץ". על פי גורמים בחינוכית, לעובדת התוכנית שהשתתפה באייטם, הוצעו תמיכה וסיוע נפשיים כתוצאה מהחשיפה הרבה לה זכתה, על רקע הפרשנות המינית שמשדר הסרטון. גורמים מהחינוכית אף ציינו שניסו להילחם בהפצתו של הסרטון, שהפך ללהיט ברשת.

הקטע שודר לפני כמה שבועות במסגרת תוכנית האקטואליה "ערב חדש", במהלכה ביקש מגיש התוכנית דן מרגלית לבחון את השימוש בחלב עזים כתרופת סבתא לריפוי פצעים בפה. לשם כך גויסה תחקירנית התכנית לשתות חלב היישר מעטיניה של עז שהובאה במיוחד לאולפן. היא כרעה מול העז כשהיא לבושה שמלה קצרה וחלב העז ניגר על פניה, כשמרגלית מלווה בקריינות מחויכת את הקטע.

הקטע, שאי אפשר להתעלם מהקונוטציות המיניות שבו, הפך במהירות ללהיט והופץ ברשת. התחקירנית, כך לדברי עובדים בחינוכית, אמנם התנדבה לתפקיד, אולם נפגעה מאוד מהתגובות לקטע המצולם, וחשה מושפלת. אחד מעובדי התחנה סיפר ל"הארץ" כי היא "לא מראה את פרצופה מרוב בושה". בשל כך כנראה, הוחלט לערוך בדיקה בתחנה באשר לנסיבות שידור הקטע. את תגובתה של התחקירנית לא ניתן היה להשיג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק